Komentuodamas susitikimą žiniasklaidai, G. Nausėda teigė, jog susitikimas su sąjungininkais buvo sėkmingas, o efektyvus bendradarbiavimas suveiks kaip efektyvi Rusijos atgrasymo priemonė.
„Čia negali būti jokių pateisinimų. Mūsų žmonėms labai svarbu žinoti, kad mūsų sąjungininkai yra kartu su mumis. Tai svarbus atgrasymo faktorius.
Visada sakome, kad karo nenorime“, – sakė G. Nausėda
Tačiau visai netrukus, vėl buvo grįžtama prie Lietuvos vidaus politikos temų – atsakydamas į žurnalistų klausimus apie gynybos finansavimo didinimą, G. Nausėda sakė, jog palaiko mišrų finansavimo modelį.
„Aš pasisakyčiau už mišrų variantą – pasinaudoti paskolų instrumentu. Beje, šita paskolų opcija buvo numatyta tiek 2023, tiek 2023 metų biudžete. Galime skolintis iki 3 proc. BVP, nuo tų 2,75 proc. lygio – svarbiausia tuo naudotis“, – kalbėjo G. Nausėda.
Anot G. Nausėdos, reikėtų papildomai apmokestinti verslą – šiuo atžvilgiu jis nepasakė nieko naujo, mat verslo bendruomenė jau sutinka su 1 proc. pelno mokesčiu padidinimu, o ir 2 proc. padidinimas numatomas keliuose valdančiųjų pasiūlytuose planuose.
„Kalbant apie tvaresnius šaltinius – geriausias kelias eiti per verslo pajamų apmokestinimą, pasisakyčiau apie papildomą procentą – paskaičiavus poreikį, gali sudaryti iki 2 proc. bet tai reikės išdėstyti konkretiems metams“, – sakė prezidentas.
Prezidentas pabrėžė, jog verta svarstyti ir akcizų lengvatų dalinį atsisakymą, tik suabejojo, ar šia priemone pavyktų surinkti pakankamą finansavimą.
Tiesa, G. Nausėda griežtai nepritarė savivaldybėms skiriamų biudžetų apkarpymui – prezidento teigimu, toks pinigų panaudojimas prieštarautų kitiems tikslams (pavyzdžiui, atskirties tarp regionų mažinimui).
Piktinosi pranešėjo komisija
Prezidentas atsakė į žurnalisto klausimą, susijusį su pranešėjo komisijos vertinimu.
„Žmonės praradę blaivą protą – komisija nuėjo taip toli, kad žmonės pasirengę nebesilaikyti nei konstitucijos, nei įstatymų, tik su vienu tikslu – desperatiškai paveikti rinkimų rezultatą. Man viskas buvo aišku nuo pradžių. Komisija sugadino daug popieriaus, sugaišino daug pareigūnų laiko. Apsuko didelį ratą ir grįžo į tą patį tašką“, – komisijos darbu piktinosi prezidentas.
„Tai politiškai motyvuota komisija, kuri demonstruoja visišką teisinį nihilizmą“, – pridūrė G. Nausėda.
Naujienų portalas tv3.lt primena, jog opozicijos atstovo demokrato Vytauto Bako vadovaujama komisija, kurioje be jo dirbo tik valdančiųjų frakcijų atstovai, aiškinosi buvusio VSD pareigūno Tomo Gailiaus pateiktą informaciją apie departamento vadovų veiksmus 2018–2019 metais tikrinant tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką, patikrinimo duomenų atskleidimą tretiesiems asmenims, praėjusių prezidento rinkimų finansavimą, galimą neteisėtą įtaką įvedant sankcijas Baltarusijai.
Po penkis mėnesius trukusio tyrimo komisija konstatavo, kad prezidentas G. Nausėda yra pažeidžiamas ir galėjo sulaužyti priesaiką neatsakydamas į komisijos klausimus.