• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) negali delsti su šeštuoju sankcijų Rusijai paketu, teigia Lietuvos prezidentas.

Europos Sąjunga (ES) negali delsti su šeštuoju sankcijų Rusijai paketu, teigia Lietuvos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, šis paketas privalo būti priimtas nedelsiant ir apimti Rusijos naftos embargo, o ant ES diskusijų stalo turi atsidurti septintasis sankcijų paketas.

REKLAMA

Tai Gitanas Nausėda trečiadienį sakė per parengiamąją Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesiją. 

Nuotolinis pokalbis skirtas pasirengti kitą savaitę, gegužės 30–31 dienomis, Briuselyje vyksiančiam neeiliniam EVT susitikimui.

Pagrindinės šio susitikimo temos – pagalba Ukrainai ir jos atstatymo planas, energetika, maisto saugumas, Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politika, pranešė Prezidentūra.

REKLAMA
REKLAMA

ES šiuo metu tariasi dėl šeštojo sankcijų paketo karą prieš Ukrainą vykdančiai Rusijai. Naujos sankcijos apimtų ir Rusijos naftos importo draudimą, tačiau derybos stringa priešinantis Vengrijai, sakančiai, jog šalis neparems embargo dėl pernelyg didelės priklausomybės nuo šių resursų.

Kalbėdamas Ukrainos klausimu, Lietuvos vadovas teigė, kad Lietuva pasisako už užšaldytų Rusijos fondų panaudojimą Ukrainai atstatyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad politinė parama Ukrainai išlieka svarbi, todėl pasisako už ES kandidatės statuso Ukrainai suteikimą kuo greičiau.

Aptariant energetikos klausimus G. Nausėda teigė, kad ES turi pasiekti visišką energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Pasak jo, tam reikia ES šalių narių politinės valios ir atitinkamų sprendimų – dėl energijos šaltinių diversifikavimo, investicijų į atsinaujinančią energetiką, dujų saugyklų užpildymo.

REKLAMA

G. Nausėda sakė, kad grūdų iš Ukrainos eksportas – dar vienas greitų sprendimų reikalaujantis klausimas.

„Rusija naudoja Ukrainos grūdų eksportą kaip manipuliacijos įrankį savo kare. Odesos uosto atblokavimas turėtų būti pirminis tikslas, tačiau Lietuva yra pasirengusi suteikti savo geležinkelių infrastruktūrą ir jūrų uostą, kad grūdų eksportas iš Ukrainos nesustotų, vežant juos per Lenkiją“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų