„Žiūrėkite, ponas Vincas Jurgutis buvo paskirtas ministrės Aušrinės Armonaitės politinio pasitikėjimo. Ponia Agnė Belickaitė yra, kaip suprantu, asmeninė draugė. Tai klausimai yra A. Armonaitei, juo labiau, kad mes matome, jog atsiranda nauja informacija apie dar kažkokius pažįstamus, giminystės schemas. Na, tai jau panašu į kažkokią sistemą“, – prieš Europos Vadovų Tarybą žiniasklaidai kalbėjo Gitanas Nausėda, skelbia lrt.lt.
Jo tvirtinimu, tai daro labai blogą poveikį žmonių pasitikėjimui politikais.
„Galima mėginti nuimti mažesnę galvą, kad būtų išsaugota didesnė. Klausimas, ar pačiai partijai tai yra naudinga. Ar nebus galutinis teisėjas rinkėjai, kurie mato ir daro savo išvadas“, – retoriškai klausė prezidentas.
Jis pakomentavo ir jo žmonos sesers įsidarbinimo dekane aplinkybes Klaipėdoje.
„Matyt, norima pridengti galiukus, nes mano žmonos sesers istorija yra visiškai iš kitos srities. Ir, jeigu kas nors galėtų pasakyti, kad aš pats asmeniškai arba mano komandos nariai susisiekė ir kažkaip protegavo, aš tą pačią dieną atsistatydinsiu“, – kritikams atsikirto G. Nausėda.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie prezidento žmonos Dianos Nausėdienės sesers įsidarbinimą viešai diskutuota 2021 metais.
BNS tuomet skelbė, kad nuo vasario 1-osios vadovauti Klaipėdos fakultetui pradėjo prezidento Gitano Nausėdos žmonos Dianos sesuo L. Jonavičienė, prieš tai daugiau nei dešimtmetį vadovavusi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai.
LMTA Klaipėdos fakultetui prieš paskiriant L. Jonavičienę vadovavo 69-erių profesorius Vytautas Tetenskas. Jis sakė pernai vėlyvą rudenį sulaukęs rektoriaus Z. Ibelgaupto pasiūlymo pasitraukti iš pareigų, kai iki kadencijos pabaigos buvo likę mažiau nei metai.
V. Tetenskas sako sutikęs pasitraukti su sąlyga, kad jam būtų išmokėta pusės metų išeitinė kompensacija. Buvęs LMTA Klaipėdos fakulteto dekanas taip pat sakė, kad nustebo sužinojęs, kas bus jo įpėdinė.
„Aš buvau įsitikinęs, kad tai bus kažkas iš mūsų tarpo. Yra pas mus profesorių, yra daktarų. Dabar ateina žmogus iš šalies, kuris aukštojoje mokykloje nėra dirbęs, neturi nei mokslinio vardo, nei laipsnio ir vadovaus fakultetui“, – svarstė buvęs dekanas.
LMTA rektorius Z. Ibelgauptas teigė, kad buvęs dekanas pasitraukė abipusiu sutarimu, o L. Jonavičienė pasirinkta iš kelių kandidatų, įvertinus jos vadybinius gebėjimus.
„Kai su dekanu (V. Tetensku-BNS) pasikalbėjome, kad jau yra laikas – jis taip apsisprendė, kad jau laikas kažkaip atsidėti kūrybinei ir pedagoginei veiklai, tada jau pradėjau galvoti, iš kur paimti žmogų“, – teigė rektorius.
Tuo pačiu metu vyko konkursas į S. Šimkaus konservatorijos direktoriaus pareigas, L. Jonavičienė dar vienos kadencijos nesiekė ir teigė, kad to nedarė, nes jau turėjo rektoriaus pasiūlymą vadovauti LMTA Klaipėdos fakultetui.
Vėliau buvo pradėtas tyrimas, kuris nustatė, kad Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto laikinoji dekanė Loreta Jonavičienė paskirta nepažeidžiant statuto, nes laikinųjų dekanų skyrimo tvarkos LMTA statutas nereglamentuoja, nurodo įstaiga.