• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį ketvirtadienį Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius su šalies prezidento Gitano Nausėdos patarėjais aptarė Partnerystės įstatymą. Nors su pačiu prezidentu parlamentarui susitikti nepavyko, tačiau jo teigimu, dialogą su patarėjais užmezgė. Ekspertai prezidento pasirinkimą pačiam nesusitikti su T. V. Raskevičiumi kritikuoja, nes esą laiko, kaip pasikelti reitingus, G. Nausėda atranda.

Praėjusį ketvirtadienį Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius su šalies prezidento Gitano Nausėdos patarėjais aptarė Partnerystės įstatymą. Nors su pačiu prezidentu parlamentarui susitikti nepavyko, tačiau jo teigimu, dialogą su patarėjais užmezgė. Ekspertai prezidento pasirinkimą pačiam nesusitikti su T. V. Raskevičiumi kritikuoja, nes esą laiko, kaip pasikelti reitingus, G. Nausėda atranda.

REKLAMA

Po vakarykščių rungtynių, kuriose Lietuvos krepšinio rinktinei nepavyko pratęsti gražios tradicijos ir iškovoti kelialapio dalyvauti olimpinėse žaidynėse, prezidentas G. Nausėda trumpai apsilankė rinktinės persirengimo kambaryje ir dėkojo krepšininkams, ragindamas nenusiminti.

Gestą ateiti ir asmeniškai pasveikinti žaidėjus, prieš keletą dienų jo patarėjams teigus, kad susitikti su LGBT šeimomis prezidentas negali, nes tam neleidžia įtempta darbotvarkė, politologas Bernaras Ivanovas vadina tik dar vienu populiarumo ieškojimu.

REKLAMA
REKLAMA

„Krepšinis gi mūsų antra religija. O mūsų gerbiamas prezidentas gerbia tradicijas. Matėme ir žiūrovų didelį skaičių – pas jį daugumos prioritetas. Jis eina su dauguma, jam mažumos ir apskritai, visos mažytės grupelės, kokios jos tik bebūtų – nelabai aktualios. Bet pagal daugumos principą jis ir dirba. Nei kiek tai nestebina, jis nori populiarumo, populistiškai elgiasi. O problemas reitingų prasme galinčios sukelti grupės jam nėra prioritetas.

REKLAMA

Čia net nereikia, manau, galvoti, kad prezidentas homofobiškai nusiteikęs. Taip nėra. Jis tiesiog ieško populiarumo, bijo prarasti vieną ar kitą tašką“, – pastebi B. Ivanovas.

Rodo savo prioritetus?

Politika, anot politologo, „visai ciniškas užsiėmimas“, todėl moralizuoti vieną ar kitą prezidento pasirodymą viešojoje erdvėje būtų sudėtinga.

„Bet viskas logiška – su dauguma, populiarioje vietoje, nors ir nepasisekė vakar. Vis tik tardamas žodį gali sulaukti dėmesio. O ten (kalbant apie LGBT  – aut. past.) gali susilaukti ir problemų, neabejojama, kad kažkas papriekaištaus“, – sako B. Ivanovas.

REKLAMA
REKLAMA

Komunikacijos ekspertas Arūnas Armalis neabejoja – tokiais veiksmais prezidentas parodo, kas jam labiau rūpi. Prezidentūros išsisukinėjimą aptarti LGBT bendruomenei rūpimus klausimus jis vadina keistu.

„Susitikime su Raskevičiumi buvo labai įdomiai pasakyta – jis (prezidento patarėjas – aut. past.) neatsakė, kad suderins susitikimą, bet teigė, kad perduos kvietimą jam (prezidentui – aut. past.) tik tada, kai tam leis įtempta darbotvarkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokio keisto išsisukinėjimo institucijose aš nesu matęs. Net ministrų pasakymuose tokio pobūdžio semantinio tiražo nesu matęs. Buvo ne vienas variantas, kaip mandagiai galėjo pasakyti, kad šiuo metu negali susitikti“, – komunikacijos ekspertas Arūnas Armalis.

„Su krepšininkais daug paprasčiau yra – ateini ir paguodi juos. Čia (kalbant apie LGBT klausimus – aut. past.) reikia pasiruošimo, turi įvykti parengiamasis darbas.

REKLAMA

Vakare susitikti su Raskevičiumi galima, bet tai bus susitikimas tarp kitko, bet reikia išspręsti problemą. Todėl tikiu, kad dabar vyksta parengiamasis darbas“, – naujienų portalo tv3.lt paklaustas, ką mano apie susiklosčiusią situaciją, atsakė politologas Lauras Bielinis.

Siūlo žengti žingsnį

Kalbėtis su LGBT šeimomis, anot A. Armalio, prezidentui būtent šiuo metu būtų palankiausia.

REKLAMA

„Dabar pats tas laikas žengti prezidentui šitą komunikacinį žingsnį, nes dabar atostoginis metas. <…> Todėl dabar daryti prezidentui nepopuliarius žingsnius (aš nesakau, kad tai nebūtų populiarus žingsnis bendrai, tai prezidentui nepopuliarus žingsnis) būtų dabar pats geriausias laikas. Vasara, mažiau dėmesio ir būti galima sukelti mažiau emocijų  heiteriams (neapykantos skleidėjams – aut. past.)“, –  teigia komunikacijos ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtempta darbotvarkė

Po susitikimo su T. V. Raskevičiumi naujienų portalas 15min rašė, kad parlamentaras šalies vadovo patarėjams perdavė kvietimą G. Nausėdai susitikti su LGBT bendruomenės poromis.

Tai patvirtino ir prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

 „Kai tik leis įtempta darbotvarkė, šis kvietimas bus perduotas prezidentui“, – nurodė jis.

A. Armalio teigimu, dažnu atveju matoma beveik tuščia prezidento darbotvarkė, todėl keista, kad įvardijant ją kaip įtemptą, ji matoma vos su vienu ar kitu susitikimu, kartais – tuščia.

REKLAMA

Šalies vadovo darbotvarkę jis palygino su premjerės Ingridos Šimonytės ir Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen darbotvarkėmis.

„Mes ne pirmą kartą matome tuščią prezidento darbotvarkę. Aš netikiu, kad prezidentas yra toks neužimtas žmogus. Galime pasižiūrėti į premjerės, galime pasižiūrėti Seimo pirmininkės – jų dienotvarkes matome visuomet užpildytas.

REKLAMA

Iš patirties pats žinau, kad tokių politikų darbotvarkė, dažniausiai apima 12 ir daugiau valandų dienoje. Darbotvarkėje yra krūvos smulkių susitikimų, kurių neįrašo, nes jie būna per menki“, – teigia A. Armalis

Politologas B. Ivanovas neabejoja, kad prezidentas vadovaujasi principus „kuo mažiau užsiimi, tuo mažiau suklysti“.

„Ir yra toks posakis „kas nedirba, tas neklysta“. Nors mes žinome, kad dažniausiai būna atvirkščiai – kas dirba, tas klysta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viskas logiška, todėl ir dienotvarkė turi būti atitinkama, jei tu vadovaujasi tokiais principais. Politechnologiškai viskas teisinga – prezidentas yra ir to užtenka. Reitingų prasme jam tai veikia“, – B. Ivanovas.

L. Bielinis nepritaria, kad G. Nausėda vengia komunikuoti LGBT klausimais ir spręsti problemas šiuo klausimu. Jo manymu, šalies vadovo darbotvarkė yra sudėtingesnė nei yra nurodyta prezidentūros puslapyje.

REKLAMA

„Aš nemanau, kad darbotvarkė yra tokia, kokia ji yra įvardinta. Ko gero, ji daug sudėtingesnė“, – politologas Lauras Bielinis.

Aplankė krepšininkus

Portalas tv3.lt primena, kad sekmadienį Lietuvos krepšinio rinktinei 85:96 nusileidus slovėnams arenoje rungtynes kartu su žmona Diana stebėjęs prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienio vakarą trumpai apsilankė rinktinės persirengimo kambaryje ir feisbuke dėkodamas krepšininkams ragino juos nenusiminti.

REKLAMA

„Ačiū! Jūs atidavėt visas jėgas ir kūrėte šventę žmonėms. Dėkoju Jums už kovą. Kitą kartą mes vėl laimėsime! Kol Lietuvoje yra krepšinio sirgalių, kol yra skanduojamas vardas LIE-TU-VA, tol bus krepšinis“, – feisbuke rašė šalies vadovas.

Kalbėjosi apie Partnerystės įstatymą

Taip pat jau rašėme, kad  Partnerystės įstatymo iniciatorius Tomas Vytautas Raskevičius po susitikimo su prezidento Gitano Nausėdos patarėjais sakė, kad pavyko pradėti dialogą dėl partnerystės klausimo.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu prezidentūra neskuba tvirtinti, kad palaikys atskiro įstatymo iniciatyvą, prezidento manymu, užtektų esamų įstatymų pakeitimų.

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis patikino, kad: „Prezidentas nuosekliai laikosi pozicijos, jog šito sureguliavimo reikia, jis yra reikalingas ne tik tos pačios poroms, jis reikalingas kur kas didesnei visuomenės daliai.

Kokiu būdu tai padaryti – ar kuriant naujus įstatymus, ar Civilinio kodekso rėmuose, – čia jau diskusija dėl formos. Prezidentas yra išsakęs poziciją, kad, jo nuomone, Civilinio kodekso pakeitimai galbūt būtų teisingesnis kelias. Bet viską reikia palikti diskusijoms“, – žurnalistams po susitikimo sakė P. Mačiulis.

Pavasarį valdančiųjų inicijuotas Partnerystės įstatymas žlugo dar pirmame laiptelyje – pateikimo stadijoje pritrūko Seimo narių balsų. Vis dėlto valdantieji patobulintą projektą ketina grąžinti Seimo rudens sesijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų