Kaip pranešė Prezidentūra, vizito metu šalies vadovas surengė susitikimą ir su Aplinkos ministerijos, kitų aplinkos apsaugos institucijų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybinės miškų urėdijos vadovais. Su jais kalbėtasi apie Lietuvos aplinkos apsaugos sistemai kylančius iššūkius.
Pasak pranešimo, G. Nausėda pabrėžė, kad aplinkosauga negali likti vien deklaruojamu valstybės prioritetu, o už aplinką atsakingos valstybės institucijos turi aktyviai bendradarbiauti, keistis informacija ir „ne tik užtikrinti greitą ir efektyvų reagavimą įvykus ekologinėms nelaimėms, bet ir užkirsti kelią bet kokiems didesnio ar mažesnio masto nusikaltimams gamtai“.
„Įvairios šokiruojančios istorijos, pavyzdžiui, neseniai paviešintos portalo 15min.lt tyrime „Šiukšlių pogrindis: greitai, pigiai, nelegaliai“, atskleidžia, kad šalyje nelegaliai veikia ir gamtos sąskaita užsidirbti siekia ištisas pogrindis, o teisėsauga turimais instrumentais sunkiai gali jį įveikti“, – kalbėjo šalies vadovas, minėdamas vasarį paskelbtą tyrimą, atskleidusį nelegalius sąvartynus Vilniaus rajone, Marijampolio miške, bei sostinės Kazbėjų gatvėje.
„Todėl kartu su Generaline prokuratūra parengiau ir pateikiau Seimui Baudžiamojo kodekso pakeitimus, kuriais siūlau tiksliai apibrėžti, kas yra didelė žala gamtai, už kurią gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tai leistų efektyviau užkardyti nusikaltimus gamtai“, – sakė jis.
Su Alytaus miesto savivaldybės vadovais G. Nausėda aptarė savivaldybių finansinį savarankiškumą, valstybės įstaigų ir funkcijų centralizavimo poveikį regionų gyvybingumui, viešųjų paslaugų prieinamumą regionuose, demografines problemas, aukštojo mokslo ateitį regione bei kitus aktualius klausimus.
Šalies vadovas taip pat dalyvavo pilietiškumo pamokoje su Alytaus gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniais, kurioje aptarė pilietiškumą, savanorystę, geopolitinę situaciją, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje.
Baigdamas darbo dieną G. Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene susitiko su Alytaus miesto bendruomene.