Rusijos dienraštis "Komersant" rašo, kas viena iš pasikėsinimo į buvusį specaliųjų operacijų bataliono "Rytai" vadą versijų yra buitinė. Dubajaus policija buvo sulaikiusi apie dvi dešimtis Rusijos piliečių. Jie visi neturi nieko bendra nei su Čečėnija nei specialiosiomis tarnybomis. Šiuos žmones jungia tik viena aplinkybė - jie visi pasikėsinimo momentu triukšmingai "ilsėjosi" baruose netoli nusikaltimo vietos. Vietos advokatų manymu, viena iš policijos versijų yra netikėtai kilęs buitinis konfliktas.
Kai kuriuos iš sulaikytųjų vėliau paleido.Kai kurie iki šiol lieka sulaikyti. Anksčiau buvo pranešta būtent apie šių žmonių sulaikymą. Galimai su nusikaltimu jie neturi nieko bendra.Įtariamasis pravarde Kuprius (Gorbatyj), pasirodė esąs verslininkas, 36 -ių metų Aleksandras Gorbatych, jau trylika metų gyvenantis Jungtiniuose Arabų Emyratuose bei turintis čia keletą sportinių prekių parduotuvių.
Daugelis ekspertų mano, jog šis pasikėsinimas - tai vis dėlto taip vadinamas "kraujo kerštas". Batalionas "Rytai" buvo pagarsėjęs savo žiaurumu bei baudžiamosiomis operacijomis Čečėnijos teritorijoje ir už jos ribų. Sulimas Jamadajevas yra gavęs Rusijos Didvyrio žvaigždę. "Kraujo keršto" versiją sustiprina ta aplinkybė jog žmogus, pasikėsinęs į Jamadajevą, nebuvo numatęs atsitraukimo kelių. Netikėtai jis sėdo į pačiam Jamadajevui priklausantį automobilį BMW ir nurūko.
Taip pat Rusijos ekspertai pastebi, jog toks braižas - tiesioginis pasikėsinimas - nėra būdingas Rusijos specialiosioms tarnyboms. Tokiu atveju, galėjo būti panaudoti nuodai, įvyktų sprogimas ar autoįvykis. Tiesioginis kontaktas su auka labai padidina operacijos riziką, procentinė sėkmės galimybė labai sumažėja. Užpuolikas turėjo tik vieną tikslą - nužudyti Jamadajevą, nesirūpindamas apie atsitraukimo keliais.
Iki šiol lieka neaišku, ar gyvas Jamadajevas, ar miręs. JAE informacijos agentūros praneša, kad buvęs bataliono vadas pirmadienį palaidotas Dubajaus kapinėse Al Kouz 93 eilėje, kapo numeris 16. Kitos kartoja, jog Dubajaus policija negali nei patvirtinti, nei paneigti laidotuvių fakto.
Anksčiau buvo pranešta, kad Jamadajevas galimai liko gyvas ir yra įtrauktas į Emyratų liudininkų apsaugos programą.
Jungtiniuose Arabų Emyratuose Sulimas Jamadajevas gyveno su Rusijos piliečio pasu, išduotu kito asmens vardu.