• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja per šiuos metus parengti ir pateikti Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriuo tėvams būtų draudžiama palikti be suaugusiųjų priežiūros vaiką iki 7 ar net iki 10 metų, praneša „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tėvų įsitikinimu, dabar apie tokius reglamentavimus kalbėti - tikrai ne laikas. Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymo projekte taip pat numatyta, kad mažesniuosius galėtų prižiūrėti tik 14 metų amžiaus sulaukę jų broliai ar seserys. Nuo 22 iki 6 valandos be priežiūros taip pat siūloma neleisti palikti ir paauglių, jei jiems nėra 14 metų. Už nustatytos tvarkos nesilaikymą tėvams grėstų administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Šiuo metu Lietuvos įstatymai nereglamentuoja, nuo kokio amžiaus vaikas namuose gali likti vienas. Jei įstatymo projektui būtų pritarta, daugeliui tėvų tai sukeltų nemažai problemų. Mat toli gražu ne kiekviena šeima pajėgi samdyti auklę arba skirti pinigų popamokinei veiklai.

Lietuvoje vaikų priežiūros įstaigas turi galimybę lankyti tik apie 10 proc. jaunesnių nei 3 metų vaikų. Vien sostinėje praėjusiais metais valstybiniuose darželiuose trūko apie 1 200 vietų, o už vaiko priežiūrą privačiame darželyje pakloti beveik 1 000 ar net daugiau litų per mėnesį daugeliui - per didelė prabanga. Kai kuriose šalyse galioja įstatymas, neleidžiantis vaiko iki 10 ar 12 metų palikti vieno, tačiau tai šalys, kuriose nebūtina dirbti abiem tėvams arba kuriose yra sukurta vaiko laisvalaikį iki vakaro užtikrinanti ugdymo sistema. Apie šiandienę Lietuvos situaciją to pasakyti tikrai negalima. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėjos Aretos Miškinienės, šiuo metu Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas yra rengiamas. Planuojama projektą parengti per 2013 metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų