• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujojoje Zelandijoje vykusiame pasaulio mažųjų dviračių (BMX) kroso čempionate šiaulietė Vilma Rimšaitė į pusfinalį nepateko ir liko dvidešimta, tačiau viską atpirko nepakartojama Naujosios Zelandijos gamta ir kultūra.

REKLAMA
REKLAMA

Žiemą – basomis

– Kuo Naujoji Zelandija skyrėsi nuo kitų tavo aplankytų šalių?

– Su savo „vaikišku dviračiu“ esu aplankiusi ne 10 ir ne 20 šalių. Pastebėjau, kai važiuoji į tą šalį ar žemyną, kur jau esi buvęs (pavyzdžiui, Lotynų Amerika, Australija, Šiaurės Amerika), jau žinai, ko tikėtis ir kaip viskas bus, nebejauti tokio didelio azarto ar jaudulio. Tačiau Naujojoje Zelandijoje buvau pirmą kartą. Po 28 valandų skrydžio suvoki, kaip ji toli nuo Lietuvos, atrodo, tokia nepasiekiama, nežinoma, intriguojanti. Pačių geriausių įspūdžių pakaks ilgam.

REKLAMA

– Ką pamatei pirmiausia?

– Nusileidusi Oklande, didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste, ryte išėjau į miestą ir pamačiau pilnas gatves kinų, japonų. Jų gatvėse apie 60–70 procentų. Vietiniai gyventojai, vadinami maoriais, sudaro 15–20 procentų, 10 procentų – indų.

REKLAMA
REKLAMA

– Koks metų laikas dabar Naujojoje Zelandijoje?

– Žiema. Ryte tikrai šaltoka! Gal tik 5–10 laipsnių šilumos. Bet net išsižiojau, kai pamačiau gan padoriai atrodantį vaikinuką šaligatviu einantį basomis. Dar pagalvojau, kad su savo pilkomis trikotažo kelnėmis ir mėlynu bliuzonu su gobtuvu atrodau net truputį pasipuošusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kas tave šokiravo labiausiai?

– Žmonių apsirengimo stilius, o dažnai – visiškas jo nebuvimas. Eina su šiltu paltu, žiemine kepure ir su šortais; kas kažkokį maišą užsitempęs ant savęs; kas su marškinėliais be rankovių, šortais ir pirštinėmis arba nuo galvos iki kojų apsimuturiavę žieminiais drabužiais.

REKLAMA

Amerikos ir Australijos „miksas“

– Kuo išsiskiria vietiniai gyventojai?

– Visų pirma, tatuiruotėmis. Beveik kiekvienas tikras kivis (zelandas) jas turi. Dauguma jų – simboliniai maorių ornamentai, bet jų būna ne po vieną ir ne po mažą, dažnas išsitatuiravęs nuo kaklo iki kojų!

Išsiskiria tuo, kad dainuoja gatvėse. Ir su šeimomis dainuojantys balsingi maoriai, ir pavieniai muzikantai: jie dainuoja ar groja ne kaip mėgėjai, bet kaip gerai muziką suvokiantys atlikėjai. Kiekvienas garsas į taktą, į reikiamą natą.

REKLAMA

– Kaip atrodo Oklando miestas?

– Oklande gražiai tarpusavyje dera senoviniai pastatai ir nauji dangoraižiai, jaukios prancūziškos kavinukės ir Amerikos simboliai „Starbucks coffee“ ar „McCaffee“, japonų, kinų maisto restoranėliai ir nudremžtos „Burger King“ ar „McDonalds“ maisto užkandinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Pajutai didelę amerikietiškos kultūros įtaką?

– Taip. Naujoji Zelandija – tai JAV, Australijos ir Azijos „miksas“. JAV, nes gausu didelių automobilių, miestai suskirstyti blokais, apstu dangoraižių. Australija, nes eismas vyksta kaire puse, australiški maisto produktai, daug banglentininkų. Azija, nes daug kinų ir japonų bei rytietiško maisto restoranų kvapo... Tik viskas brangiau, daug brangiau nei buvo galima tikėtis.

REKLAMA

Juodai žėrintys paplūdimiai

– Kas atrodė gražiausia?

– Gamta. Naująją Zelandiją unikalia padaro ir maorių kultūra, Rotorua geizeris su garuojančiais kalnais, kunkuliuojančiu purvu, krateriai, labai įdomus išsiveržusių ugnikalnių suformuotas reljefas, nuostabūs paplūdimiai ir juodas smėlis. Viskas taip pakerėjo, kad dar po varžybų už savo pinigus likau trumpų atostogų ir pakeliavau po šiaurinę salą.

REKLAMA

– Ar Naujojoje Zelandijoje dar yra žmogaus nepaliestų vietų?

– Tai – Waitomi urvas, kurio išskirtinumas – tamsiose olos „lubose“ tarsi mažos žvaigždutės maistą vilioja šviečiantys kirminai. Nuostabioji Cathedral Cove rytinėje salos dalyje ir vaizdai aplink ją buvo žadą atimantys! O Piha paplūdimys ir jame įsikūręs Liūto kalnas ilgai išliks kaip vienas gražiausių, kada nors matytų gamtos vaizdų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žydras žydras vanduo, saulė, žaliuojantys kalnai ir skardžiai aplink, neįprastas, bet labai minkštas ir lyg mažyčiai deimantai žėrintis juodasis smėlis, banglentininkai.

Geriausia, kad apie tokias vietas niekas per daug dar nežino, kad tai dar nėra turistų nuvalkiotos vietos, kad apie jas būtų rašoma ir rodoma visur ir iki koktumo (kaip pavyzdžiui, Egiptas). Tas grožis, kurį pamatėme, buvo toks netikėtas, toks įspūdingas, tarsi kasant žemę surastas lobis.

– Ar pavyko pailsėti nuo sporto?

– Pavyko, tačiau viso to nebūčiau pamačiusi ir patyrusi, jei ne sportas. Sportuokite, keliaukite, pažinkite, mokykitės, tobulėkite, aukite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų