Nealkoholinių gėrimų Lietuvos rinką papildė išskirtinis produktas – pirmasis ekologiškas imbierinis gėrimas. Šis gėrimas žymimas visoje Europos Sąjungoje pripažįstamu ekologiško produkto ženklu „Europos lapas“.
Tai pirmasis ekologiškas imbierinis gėrimas Lietuvoje, sukurtas išlaikant tikrąjį imbiero charakterį – aštrumą, jis pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, tonizuoja ir stiprina imunitetą.
„Žingsnis į ekologiško produkto gamybą yra senai subrandintas ir pasvertas sprendimas. Žinojome, kad ekologiško gėrimo gamybos procesas yra itin kruopščiai kontroliuojamas, tam reikia ne tik žinių, bet ir investicijų. Matome rinkoje nišą panašiems produktams ir esame priėmę strateginius investicinius sprendimus, kurie mūsų įsitikinimu grąžą duos ateityje“,- pažymėjo ekologišką Vytauto ginger beer gėrimą gaminančios įmonės, verslo plėtros direktorius Rolandas Sturlis.
Jo teigimu imbierinis gėrimas pagamintas iš aukščiausios kokybės natūralių ingredientų – tai sertifikuotas ekologiškas produktas. Ekologiški produktai pasižymi maistingumu bei geromis skoninėmis savybėmis. Rankomis rinktos imbiero šaknys ir ekologiškuose ūkiuose užaugintų citrinų sultys, gėrimui suteikia stiprų skonį.
„Pirmą ekologišką produktą galime vertinti kaip vizitinę kortelę, todėl prieš pradėdami gamybą, itin didelį dėmesį skyrėme ūkių, auginančių ingredientus mūsų gėrimui, atrankai. Tikime, kad šis natūraliai fermentuotas nealkoholinis gėrimas atras savo vartotoją, kurie vertina be sintetinių dažų, kvapų ir skonį suteikiančių medžiagų, pagamintus produktus, neveltui šis gėrimas yra žymimas ženklu „Ekologiškas“, - sakė R. Sturlis.
Jis pažymėjo, kad 95 proc. ženklu „Ekologiška“ pažymėtų produktų ingredientų turi būti iš ekologiškų ūkių, o likę 5 proc. ne organinės kilmės sudedamųjų dalių – iš ES patvirtinto sąrašo. „Labai svarbu, kad vartotojai nemaišytų žodžių „ekologiškas“ ir „natūralus“ - pastarasis žymėjimas neidentifikuoja ekologiškai užaugintos ir pagamintos produkcijos“, - teigė R. Sturlis.
Ekologiški produktai yra tie, kurie užauginti ekologiniuose daržininkystės ar gyvulininkystės ūkiuose nenaudojant cheminių trąšų bei kitų chemikalų. Ekologiškai ūkininkaujant taikomos technologijos, pagrįstos natūralios kilmės mineralinių ir organinių trąšų naudojimu bei natūraliais piktžolių, ligų, kenkėjų naikinimo ir kontrolės būdais.