Atsižvelgę į moksleivių, mokytojų ir tėvų pageidavimus nuo kitų mokslo metų bendrojo lavinimo mokyklų penktokai galės pradėti mokytis iš naujų, „Šok“ serijos vadovėlių, pranešė LTV naujienų tarnyba.
Jau ne kartą Švietimo ir mokslo ministerija yra sulaukusi skundų dėl nesistemingai parašytų ir per sunkių knygų, ypač pradinukams.
Į pamokas kiekvieną dieną jaunesnių klasių mokiniai nešasi po 5–6 knygas. Kuprinė su storokais vadovėliais ir sąsiuviniais sveria daugiau nei 5 kilogramus.
Tačiau jau nuo ateinančių mokslo metų penktokų kuprinės palengvės. Mat jau sukurta naujos kartos vadovėlių serija, pavadinta „Šok“. Šios serijos vadovėliai bus dviejų dalių, todėl lengvesni.
„Kodėl „Šok“? Manome, kad tai yra kvietimas judėti pirmyn, kvietimas įveikti naujas kliūtis, įgyti naujų įgūdžių, gebėjimų“, – teigė vadovėlių serijos „Šok“ projekto vadovė Edita Linkevičiūtė.
Kol kas spausdinami tik pirmieji 4 šios serijos vadovėliai: lietuvių kalbos, literatūros, gamtos mokslų ir istorijos. Dar 7 vadovėlius rengiamasi išleisti iki kitų metų rugsėjo 1 d.
„Visa knyga sumaketuota atvartų principu. Viena pamoka – vienas mokymosi žingsnis. Verti kitą puslapį – kita pamoka – dar vienas mokymosi žingsnis. Atvartas turi labai aiškią struktūrą. Aiškiai išskirti pamokos uždaviniai mėlyname, pagrindinis tekstas, iliustracijos, pagalbinis tekstas, klausimai ir užduotys“, – sakė „Šviesos“ leidyklos vyriausiasis dailininkas Linas Spurga.
„Šok“ serijos vadovėlių leidėjai sako, kad naujovė ta, jog prie kiekvieno vadovėlio ir pratybų sąsiuvinio dar yra ir mokytojo knyga – segtuvo principu parengta metodinė medžiaga, padedanti pamoką išdėstyti.
Anot vadovėlių autorių, mokomą dalyką penktų klasių mokiniams stengtasi išdėstyti žaismingai, kiekvieną temą baigiant kokia nors įdomia smulkmena.
„Na, tarkim, mūsų įžanginėj pamokoj yra klausimas: ar žinote, iš kur yra kilęs žodis „mokinys“? Tikrai dabartiniai tėveliai nežinos, o penktokas jau pasakys“, – sakė viena iš lietuvių kalbos vadovėlio autorių doc. dr. Danguolė Mikulėnienė.
Pasirodo, šį žodį bendrinei kalbai pasiūlė kalbininkas Jonas Jablonskis. Mat Suvalkijoje mokiniu buvo vadinamas jautis, kurį valstietis mokė arti.