Turkmėnistanas nepuls įgyvendinti politinių reformų, teigia naujasis šalies prezidentas, savo didžiausiu autoritetu vadinantis velionį Turkmėnbašį - Saparmuratą Nijazovą.
Žmogaus teisių gynimo organizacijos paragino užsienio valstybes reikalauti, kad Turkmėnijoje būtų siekiama demokratinės pažangos, o tik po to siūlyti prekybą ar pagalbą šiai dujų turtingai šaliai, kurią 21 metus valdė vienas iš labiausiai represinių režimų pasaulyje.
"Bet kokie mėginimai skubotai įvedinėti kokius nors socialinius, politinius ar ekonominius pokyčius gali tik nuvesti į chaosą ir nestabilumą", - interviu rusų kalba Turkmėnijoje leidžiamame žurnlae sakė prezidentas Gurbanguly Berdymuchamedovas.
"Kalbant apie demokratiją, ši trapi substancija negali būti įvesta naudojantis importuotais gatavais modeliais", - sako jis. - Man nuo vaikystės atmintyje giliai įsirėžę tėvo žodžiai - nebėk, jeigu gali nueiti".
Šis interviu buvo paskelbtas tinklalapyje www.turkmenistan.ru, kurį remia Turkmėnijos vyriausybė, siekianti pagerinti šalies įvaizdį, ir yra laikytinas pirmuoju programiniu pareiškimu po vasario 14 dieną įvykusios inauguracijos.
JAV valstybės sekretorės pavaduotojas Richardas Boucheris (Ričardas Baučeris) penktadienį po susitikimo su G. Berdymuchamedovu pareiškė, jog tikisi pokyčių ir pasisakė už glaudžių santykių su Turkmėnistanu politiką dar iki šiam pademonstruojant pažangą žmogaus teisių srityje.