„Netbukas“ privalo būti mažas ir ne per sunkus, turėti ilgai „laikančią“ bateriją bei traukti akį gražiu dizainu. Šis testas parodys, ar naujajam „Apple MacBook Air“ pavyko įvykdyti tokius reikalavimus.
Internetiniai kompiuteriai išpopuliarėjo prieš kelerius metus. Tokie įrenginiai yra maži ir lengvi, tad juos nesunkiai galime pasiimti net į tolimą kelionę. Deja, šie mažyliai sugeba susidoroti tik su pačiomis paprasčiausiomis užduotimis, pavyzdžiui, tekstų rašymu ar naršymu internete. Deja, net ir šiuos darbus jie atlieka gana lėtai. Tad nė vienas „netbukas“ vis dar negali atstoti visaverčio kompiuterio. Bent jau taip buvo iki tol, kol nepasirodė naujos kartos „MacBook Air“.
Šis 11,6 arba 13,3 colio ekraną turintis iš aliuminio lydinio pagamintas gražuolis paveldėjo geriausias „netbukų“ ir „noutbukų“ savybes. Tai lengvas, nedidelis ir stilingas vidutinio galingumo kompiuteris. Tačiau ar verta už mokėti nuo 3600 iki 5800 litų? Bandydami rasti atsakymą į šį klausimą, „Computer Bild Lietuva“ testuotojai išbandė 11,6 colio ekraną turintį „MacBook Air“ modelį su 128 GB judančių dalių neturinčiu SSD kietuoju disku.
Kietas ir spartus
Testuotas „Apple MacBook Air“ modelis yra apginkluotas dviejų branduolių „Intel Core 2 Duo SU9400“ procesoriumi, kuris veikia 1,4 GHz dažniu. Peržiūrint nuotraukas ar filmus bei klausantis muzikos „MacBook Air“ veikė maždaug du kartus sparčiau už „netbukus“, kuriuose montuojami lėtapėdžiai „Intel Atom“ procesoriai. Deja, dirbant visu apkrovimu „MacBook Air“ baterija pasibaigė po maždaug dviejų su puse valandos. Internetiniai kompiuteriai išlaiko dvigubai ilgiau.
Naujausios technologijos
Iš pirmo žvilgsnio „MacBook Air“ komponentų charakteristikos neatrodo įspūdingai: „Core 2 Duo“ procesorius, nors ir spartesnis už „Atom“ vis dėlto savo galimybėmis gerokai nusileidžia naujos kartos lustams, pvz., „Intel Core i5“ arba „Core i7“. 2 GB darbinės atminties taip pat neverčia iš koto. Tačiau, paėmę šį kompiuterį į rankas spartos trūkumo tikrai nepajusime; nebent pabandysime redaguoti RAW formato nuotraukas arba kurti filmus. Patikimą darbą ir didelę spartą „Apple“ konstruktoriai išsprendė pašalindami visus kompiuterius kamuojančią problemą. Jie pakeitė labiausiai įrenginio darbą stabdantį įprastą kietąjį diską judančių dalių neturinčiu ir apie penkis kartus sparčiau veikiančiu SSD disku.
Testuotame modelyje įmontuota 128 GB talpos SSD laikmena daro tikrus stebuklus: ji beveik nekaista, ne triukšmauja, vartoja mažai elektros energijos, o, svarbiausia, – yra sparti. Prireikia vos pusės minutės tam, kad įrenginys įsijungtų ir juo būtų galima dirbti. Užmigdytas kompiuteris nubunda dar greičiau. Pagyrimų vertas ir ekranas. Savo raiška jis prilygsta daugumai 16 colių įstrižainės ekranus turinčių „noutbukų“. Vaizdas – šviesus, kontrastingas ir tikroviškas. Vienintelis priekaištas – blizgus ekranas. Tad saulėtą dieną, teks grumtis su erzinančiais atspindžiais.
Stilingas ar skurdus?
Kompiuteryje rasime vos dvi USB jungtis. Daugiau jų ploname korpuse tiesiog netelpa. Tiems, kas norės prijungti daugiau įrenginių, teks įsigyti USB šakotuvą (kaina – nuo 30 Lt). Papildomą klaviatūrą ir pelę galima prijungti be laidų, naudojant „Bluetooth“ ryšį. Problemų gali kilti tik bandant prijungti išorinį monitorių. Mat „MacBook Air“ turi tik egzotišką „Mini DisplayPort“ jungtį. Tokį lizdą turinčius monitorius galime su skaičiuoti ant pirštų. Į įprastus įrenginius su DVI ar VGA jungtimis prie mažylio galėsime prijungti tik įsigiję papildomą adapterį. DVI arba VGA jungtį turintis įrenginukas mums atsieis 116 Lt.
Prie interneto „MacBook Air“ moka prisijungti tik bevieliu „Wi-Fi“ ryšiu. Paprastam tinklo kabeliui prijungti vėlgi prireiks papildomo adapterio (kaina – 116 Lt). Kaip ir kiti „netbukai“, „MacBook Air“ neturi DVD įrenginio. Tiems, kas be jo negali gyventi, „Apple“ siūlo įsigyti išorinį. Tiks bet kurios gamintojos siūlomas optinis įrenginys, jungiamas prie kompiuterio USB jungties. Už jį papildomai išleisime apie 150 litų.
Išvados
„Apple MacBook Air“ – išties įspūdingas ir stilingas įrenginys. Deja, jo kaina įkandama ne visiems. Testuotas modelis su 128 GB SSD disku ir 11,6 colio ekranu Lietuvoje kainuoja 4199 litus. Už tokius pinigus nesunkiai įsigysime gerokai spartesnį kitų gamintojų siūlomą modelį. Vis dėlto nė vienas konkurentas nebus toks stilingas ir praktiškas. Daug keliaujančiam žmogui, kuris ieško visaverčio kompiuterio, „MacBook Air“ – tikrai geras pasirinkimas. Tiesa, baterija galėtų laikyti kiek ilgiau.
a href=„http://www.computerbild.lt“ target=„_blank“>img src=„http://www.balsas.lt/12/27/1_computerbild.jpg“ alt="" />/a>