Lapkritį dirbti pradėsiančio naujos kadencijos parlamento laukia išbandymas - balsavimai dėl kolegų teisinės neliečiamybės panaikinimo.
„Generalinis prokuroras kreipsis į Seimą ir prašys panaikinti teisiamų parlamentarų imunitetą. Jeigu Seimas nesutiks tai padaryti, baudžiamieji procesai prieš tuos asmenis turės būti nutraukti“, - BNS sakė Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė.
Generalinio prokuroro kreipimesi į Seimą gali būti paminėtos trijų parlamentarų pavardės - „darbiečių“ Viktoro Uspaskicho ir Vytauto Gapšio bei Tautos prisikėlimo partijos nario Roko Žilinsko. Visi jie teisiami baudžiamosiose bylose.
DP pirmininkas V.Uspaskichas ir jo pavaduotojas V.Gapšys yra kaltinamieji vadinamojoje Darbo partijos byloje. Prokurorai V.Uspaskichą kaltina apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimu, neteisingų duomenų DP buhalterijoje naudojimu, tų duomenų įrašymu į deklaracijas ir įgaliotoms institucijoms pateikimu, apgaulingų pareiškimų apie partijos turtą ir veiklą teikimu valstybės institucijoms gaunant valstybės dotaciją ir tuo padarant didelę žalą valstybei.
DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjus apie 4 mln. litų mokesčių.
Buvęs LNK Žinių vedėjas R.Žilinskas kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu, septynių policijos pareigūnų įžeidimu ir pasipriešinimu jiems.
Generalinės prokuratūros atstovės teigimu, kadangi ir DP, ir R.Žilinsko bylos jau nagrinėjamos teismuose, būtent teismai turėtų priimti nutartis dėl kreipimosi į Seimą.
A.Juodytės teigimu, tokio kreipimosi data priklausys nuo teismo posėdžių datos.
Vyriausioji rinkimų komisija teismų prašymu yra panaikinusi V.Uspaskicho, V.Gapšio ir R.Žilinsko, kaip kandidatų į Seimo narius, teisinį imunitetą, tačiau prisiekę naujai išrinkti parlamentarai vėl jį įgis.
DP bylą nagrinėja Vilniaus apygardos teismas, R.Žilinsko - Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas.