Klaipėdietė Ema neseniai patirtų išgyvenimų nenori prisiminti. Jos laukiamas pirmagimis į pasaulį atėjo kur kas anksčiau nei planuota. Moteris sako, kad iš streso ir baimės dėl mažylio sveikatos neteko pieno, kurio naujagimiui taip reikėjo. Tuomet verkdama stengdavosi iš paskutiniųjų, žiūrėdama į kūdikėlio nuotrauką, nusiraminti ir parūpinti vaikui nors keletą lašų pieno. Šiandien Ema mažylį dar lanko reanimacijoje, tačiau džiaugiasi, kad blogiausia jau praeityje.
Šiandien sustiprėjusi berniuko mama savu pienu gali maitinti ne tik savo mažylį, bet juo aprūpinti ir kitus neišnešiotus naujagimius. Ji tapo viena iš septynių pirmųjų pieno donorių, ką tik oficialiai atsidariusiame Kauno klinikų motinos pieno banke.
Štai šioje, keliolikos kvadratinių metrų patalpoje bus tiriamas ir saugomas pienas. Na, o tapti pieno donorėmis gali mamos, neturinčios žalingų įpročių ir iki šešių mėnesių maitinančios savo kūdikius. Kasmet Lietuvoje gimsta beveik keli tūkstančiai neišnešiotų mažylių, todėl pieno bankas – puiki galimybė prisidėti prie nelengvus išgyvenimus patiriančių šeimų kasdienybės.
Užšaldytas pienas, pasak specialistų, tinkamas naudoti iki pusės metų. Visa technika, užtikrinanti pieno tyrimus ir saugų jų laikymą, Kauno klinikoms atsiėjo apie pusantro šimto tūkstančių eurų.
Plačiau apie tai TV3 reportaže