Pirmą kartą mokslininkams pavyko ištirti 1000 metų senumo mumiją nepažeidus šio archeologinio lobio audinių. Tyrimo sėkmė slypi naujoje „Siemens“ magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) prietaisų matavimo technologijoje, leidžiančioje atlikti tų audinių analizę, kurie paprastai nematomi taikant įprastus matavimo metodus, teigiama UAB „Siemens“ pranešime.
Nauja ultratrumpųjų bangų nustatymo (Ultra-short Echo Time, UTE) technologija sklandžiai veikia su klinikiniais MRT prietaisais, tokiais kaip „Siemens Magnetom Avanto“. Juo ir buvo atlikta mumijos ekspertizė: ištirti sunkiai matomi audiniai – tarpslanksteliniai diskai, epifizinės plokštelės, smegenų membrana, kraujagyslės, ir aptikti balzamuojančio skysčio likučiai.
Ši diagnostikos technologija netrukus bus pradėta taikyti ir medicinoje tiriant širdies metabolinius procesus ir nustatant kūno medžiagų apykaitos bei Alzheimerio liga sergančių pacientų smegenų pakitimus.
MRT gydytojai naudojasi jau 25 metus. Ji padeda gauti trimates žmogaus audinių nuotraukas bei tiksliai nustatyti diagnozę ir pritaikyti gydymo metodą.
Taikant MRT stiprus magnetinis laukas sugretina minkštuose žmogaus audiniuose esančius atomus, kurie, siųsdami magnetines bangas, sukuria tiriamojo audinio vaizdą. Vis dėlto, atomų sausame audinyje, pvz., baltymuose ar kauluose, laikas, per kurį jie sugrįžta į pradinę poziciją magnetiniame lauke, yra žymiai trumpesnis, todėl įprasti skaičiavimo ir analizės metodai tampa neefektyvūs.
Būtent tai paskatino „Siemens“ rasti naująjį MRT prietaisų matavimo metodą – koduoti ir užrašyti erdvinę informaciją atomams išsidėsčius ne paraleliai, bet žvaigždės forma, todėl atomų siunčiami signalai aptinkami ypač greitai, teigiama pranešime.