Teisėsaugininkai atliko kratas automobilių prekyba užsiimančiose įmonėse. Jos automobilius gabeno iš Jungtinių Amerikos Valstijų, tyrimo duomenimis, vengė mokesčių.
„Naudojo pareigūnams gerai žinomą maržos schemą – pasitelkdami veiklos nevykdančias įmones iš Slovakijos ir Vengrijos, galimai klastojo dokumentus juos įtraukdami į savo buhalterinę apskaitą“, – komentuoja FNTT atstovė Modesta Zdanauskaitė.
Byloje yra penki įtariamieji, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.
„Skaičiuojant trejus su puse metų, galėjo būti parduota apie 2300 automobilių už beveik 19 milijonų eurų ir taip galėjo būti sumokėta per 4 milijonus PVM“, – teigia M. Zdanauskaitė.
Taip pat nustatyta, kad įvežtoms transporto priemonėms iš karto nebuvo suteikti savininko deklaravimo kodai, kaip to reikalauja Lietuvos teisės aktai. Šie kodai buvo suteikiami tik po kelių savaičių ar net kelių mėnesių transporto priemones suremontavus ir paruošus parduoti galutiniam pirkėjui.
„Vykdydami tyrimą, pareigūnai atliko 20 kratų Lietuvoje, Latvijoje, Vengrijoje ir Slovakijoje. Bendradarbiaudami su Muitinės kriminaline tarnyba, su „Eurojusto“ ir „Europolo“ pareigūnais. Kratų metu rasta itin daug reikšmingų dokumentų, apie 50 tūkst. eurų grynųjų pinigų, tie dokumentai ir pinigai buvo paimti“, – kalba M. Zdanauskaitė.
Pareigūnai įmonių serverį, kaip manoma, su juodąja buhalterija aptiko konspiraciniame bute. Serverinė buvo slepiama landyne paverstame bute. Per kratas jie rado 46-ias naudotas transporto priemones. Teisėsaugininkai apribojo nuosavybės teisę į 840 transporto priemonių, taip pat į žemės sklypus, namus ir pinigus. Apriboto turto vertė – apie penki milijonai eurų.