Nacionalinio visuomenės sveikatos centro saugos skyriaus vedėja Irena Taraškevičienė pataria, ką daryti, jog kondicionierių skleidžiama vėsuma netaptų susirgimų priežastimi.
Specialistės teigimu, pagrindine susirgimų priežastimi dažniausiai tampa netinkamai nustatoma temperatūra arba vėsus oras pučia tiesiai į žmogų. Taip padidėja rizika paūmėti toms ligoms, kurių užkratas jau yra žmogaus organizme.
Pagrindinėmis klaidomis, kurios gali sukelti daug neigiamų pasekmių ir net pavojų sveikatai, vedėja įvardija netinkamą oro srovės nukreipimą į šalia sėdinčius žmones ir netinkamai parinktą temperatūrą.
„Pagrindiniai neigiami veiksniai kyla iš to, kad yra palaikoma per žema temperatūra arba pučiamas oras nukreipiamas į žmogų. Pirmiausiai žmogus jaučia diskomfortą ir yra per šalta. Taip pat yra prarandama tolerancija karščiui, žmogus visą dieną prabuvęs šaltoj aplinkoj, blogiau perneša karštį, kuris yra lauke.
Kitas dalykas – šitos sistemos dažniausiai mažina oro drėgnumą ir dėl to gali džiūti gleivinės, akių, nosies, gerklės gleivinės ir sumažėja mūsų galimybės apsisaugoti nuo infekcinių ligų, kurių užrastas patenka į mūsų gleivines ir jaučiamas perštėjimas, akių niežulys, balso stygų užkimimas.“, – pagrindinius susirgimus vardina I. Taraškevičienė.
Specialistė sako, jog komfortinė temperatūra žmogaus organizmui yra 22-24 laipsniai. Be to, derėtų atkreipti dėmesį į kondicionierių padėtį patalpoje bei žmonių išsidėstymą aplink juos.
Svarbu žinoti, jog netinkamai prižiūrimos kondicionavimo sistemos gali tapti puikia terpe plisti bakterijoms ar virusams. Su išpučiamu oru mikroorganizmai patenka į aplinką ir sukelti susirgimus.
Taip pat blogai valomos sistemos gali kaupti alergenus, dulkes bei medžiagas, kurios gali sukelti neigiamą poveikį sveikatai.