Štai kelios priežastys, kodėl naudinga valgyti česnaką.
Daug maisto medžiagų
Prieš pradedant kalbėti apie jo sveikatai daromą naudą, pirmiausia vertėtų panagrinėti jo maistingumą. Tik vienoje česnako galvoje aptinkamas neįtikėtinas dienos vitaminų ir mineralų kiekis – 23% magnio, 17% vitamino B6 ir 15% vitamino C.
Be to, joje tik 40 kalorijų. Ieškote būdo, kaip pagardinti maistą ir pagerinti sveikatą? Pats metas prisiminti česnaką.
Stiprina imuninę sistemą
Dėka alicino, specialios medžiagos, aptinkamos tik svogūninio tipo augaluose, česnako vartojimas turi labai didelę įtaką žmogaus imunitetui. Alicinas yra žinomas dėl savo antibakterinių savybių, todėl jis iš kūno pašalina visas blogąsias peršalimą, apsinuodijimą maistu ar plaučių uždegimą sukeliančias bakterijas. Jei vis dar svarstote, ką daryti, kad visos žiemos netektų praleisti nosinėmis pučiant nosį, pusryčių metu skrebutį pagardinkite česnaku.
Kovoja su grybelinėmis infekcijomis
Nepaisant to, jog jis yra puikus karys kovojant su bakterijomis, česnakas yra puiki priemonė norint sunkiai pasiekiamose vietose išgydyti grybelines infekcijas, pavyzdžiui, esančias po jūsų nagais. Šviežiai sutrintą česnaką ausų krapštuku užtepkite ant vandenyje ilgą laiką išbuvusių pirštų ir uždenkite marle. Šį veiksmą kartokite kas 3-5 valandas. Po kurio laiko grybelio nebus nė žymės.
Mažina dantų skausmą
Jus kankina itin stiprus danties skausmas, tačiau pas stomatologą nueiti laiko nėra? Nesijaudinkite. Kaip visada, česnakas yra atsakymas į daugelį jus kamuojančių klausimų. Dėl jau anksčiau minėtų priešuždegiminių savybių turėjimo, jis taip pat mažina ir skausmą. Sutrinkite dvi skilteles česnako, įberkite šiek tiek druskos ir šią masę užtepkite ant nemalonų pojūtį keliančio danties.
Gydo odos problemas
Nesvarbu ar ant odos problemos atsirado dėl grybelio, bakterijos, arba paprasčiausiai jus kamuoja aknė, česnakas yra puiki namų priemonė, tinkanti gydyti įvairias odos problemas. Ant pažeistos odos vietos galite užtepti sutrinto česnako, arba perpjauti skiltelę pusiau ir ją patrinti į odą, arba leisti česnakui veikti iš vidaus pradėjus vartoti daugiau juo pagardintų maisto produktų, kad ir kokį būdą pasirinksite, po kurio laiko jūsų odos būklė tikrai pagerės. Netikite? Pabandykite patys.
Mažina cholesterolio kiekį
Nors per didelis cholesterolio kiekis kraujyje neturi jokių aiškiai matomų simptomų, šis sutrikimas yra itin pavojingas sveikatai. Esant padidėjusiam cholesterolio kiekiui, kasdien lėtai didėja rizika susirgti širdies ligomis. Laimei, žmonija turi puikų pagalbininką. Mitybą praturtinus česnaku, padidėja šansai turėti ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą.
Apsaugo širdį
Ne vien tik cholesterolis kenkia žmogaus širdžiai. Senstant, arterijos pamažu praranda savo elastingumą, sulėtėja kraujo tekėjimas kraujagyslėmis ir aplamai sutrinka visa širdies sistemos veikla, dėl ko žmogų ištinka širdies smūgis. Kad taip neatsitiktų, savo sveikata reikia pradėti rūpintis jau dabar ir būtina padidinti suvartojamo česnako kiekį. Čia padės šioje nedidelėje daržovėje esantis alicinas.
Mažina kraujospūdį
Jau daugelį amžių česnakas garsėja savo gydomosiomis savybėmis ir jį naudoja įvairioms ligoms gydyti. Netgi šiais moderniais laikais gydytojai rekomenduoja aukštą kraujo spaudimą mažinti natūralia priemone – česnaku. Jis pradidina kraujagyslių išsiplėtimą, tuo pat metu apsaugodamas jas nuo užsikimšimo. Ar tai ne super produktas?
Naudingas sportininkams
Sklando gandai, jog Egipte statant piramides, faraonas savo vergams įsakė kiekvieną rytą suvalgyti po česnako skiltelę. Taip, anot jo, buvo padidinamas vergų darbštumas, jie jausdavosi stipresni ir ištvermingesni. Taigi, pakilkite nuo sofos, suvalgykite česnako ir pagaliau ryžkitės sportui, ką taip ilgai atidėliojote.
Stiprina kaulus
Pasak mokslinių tyrimų, mityba, kurioje gausu česnako, stiprina kaulus. Čia turėtų suklusti menopauzės šiuo metu kamuojamos moterys, nes būtent šiuo periodu sumažėja jų estrogeno kiekis ir susilpnėja jų kaulai. Tačiau nerimauti neverta, nes į pagalbą ateis galingasis česnakas. Kasdien suvartojus tik po 2 gramus česnako, gerokai padidėja hormono estrogeno kiekis, dėl ko sulėtėja kaulų silpnėjimo procesas.
Skystina kraują
Daugeliu atveju česnakas veikia kaip trombolitiniai vaistai. Jis ne tik kraują padaro lipnesniu, bet ir sumažina fibrinogeno kiekį, dėl ko sumažėja tikimybė užsikimšti kraujagyslėms. Česnakas mažina riziką susirgti tromboze ir kitomis širdies ligomis.
Kovoja su vėžiu
Česnake randama medžiaga alilo sulfidas, kuris augalui suteikia antivėžinių savybių. Pranešama, kad alilo sulfidas apsaugo nuo amino, laikomo pagrindiniu krūties vėžio sukėlėju, virtimo kancerogeniniu, dėl to sumažina vėžio atsiradimo riziką moterų organizmuose.
Puikiai tinka diabetu sergantiems
Diabetas – viena dažniausiai diagnozuojama mūsų laikų liga. Šia lig serga beveik 8% visos JAV populiacijos, tačiau dar labiau neramina skaičiai, pranešantys, jog diabetas diagnozuojamas net 25% žmonių, vyresniems nei 60 metų. Štai dar viena priežastis, paskatinanti vartoti daugiau česnako, padedančio sumažinti insulino kiekį ir reguliuojančios cukraus kiekį kraujyje.
Sumažina tikimybę pagimdyti per mažai sveriantį kūdikį
Pasak nesuskaičiuojamo kiekio mokslinių tyrimų, česnakas yra toks pat naudingas nėščiai motinai, kaip ir jos mažyliui. Apart visų sveikatai naudingų česnako savybių, šios aštrios daržovės vartojimą siūloma padidinti nėščioms moterims, nešiojančioms per mažai sveriančius mažylius.
Pagerina intymų gyvenimą
Kovoja su bakterijomis ir grybeliu, suteikia jėgų... Ar kas nors galėjo žinoti, jog ši nuostabi daržovė veikia kaip afrodiziakas? Jis naudojamas netgi gydant impotenciją. Taigi, paruoškite česnaku pagardintą vakarienę savo antrajai pusei, o po jos garantuojame, jog negalėsite vienas nuo kito atplėšti rankų. Tačiau nepamirškite apsaugos priemonių!