• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liaudies medicina vaistinių augalų paslaptis atskleidusi jau seniai. O mokslininkai ištiria ir patvirtina vis naujas šių augalų savybes saugant ir puoselėjant sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Šį kartą pateikiame 11 naujai atrastų augalų savybių, kurios vis plačiau taikomos tradicinėje medicinoje.

REKLAMA

1. Ginko biloba, arba dviskiautis ginkmedis. Šio augalo lapuose esama unikalaus komponento bilobalido, kuris saugo smegenų ląsteles nuo irimo. Vartojant ginkmedžio preparatus 3 mėnesius rezultatas akivaizdus: pagerėja mąstymo kokybė, galvojama sparčiau ir tiksliau.

2. Žalioji arbata. Joje nustatytos 2 ypatingos aktyviosios medžiagos: galotaninas ir nobotaninas B, galintis užkirsti kelią smegenų ląstelių žūčiai. Todėl žalioji arbata rekomenduojama insultą patyrusiems pacientams. Nuostabi šios arbatos savybė kovoti su rūgimo procesais raumenyse taip pat seniai domina medikus, tad būtent žalioji arbata vis dažniau rekomenduojama kaip vaistas pacientams, kenčiantiems nuo raumenų distrofijos.

REKLAMA
REKLAMA

3. Citrininė melisa. Ji jau ne kartą įrodė savo jėgas kovoje su herpesu. Prieš keletą metų Bulgarijoje buvo sukurtas kremas su citrinine melisa. Augalinis ekstraktas taip sustiprino vaistinio kremo efektyvumą, kad herpersas dingdavo jau po 2 dienų nuo atsiradimo.

4. Kininis skudutis. Ši „moteriška“ žolelė padeda efektyviai šalinti menstruacijų skausmus. Taip pat stabdo kraujavimą, reguliuoja hormonų pusiausvirą, kuri valdo visą moters organizmą: ir svorį, ir nuotaiką, ir gebėjimą pratęsti giminę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Mėlynės. Bet kokiu pavidalu: džiovintos, šviežios, ekstraktas – šios uogos šalina akių įtampą ir nuovargį, gerina regėjimą. Visa tai pasiekiama per didelį kiekį vaisinių pigmentų. Aštraus žvilgsnio efektas ypač juntamas per pirmas keturias valandas pavartojus mėlynių preparatų. Jei tektų vairuoti kiaurą naktį – nepamirškite prieš kelionę paskanauti mėlynių.

REKLAMA

6. Tikrasis margainis. Spartina pažeistų kepenų ląstelių regeneraciją, lėtina vėžinių ląstelių augimą.

7. Česnakas. Jame randama daugiau nei 200 sveikatai naudingų medžiagų. Vienas naujausių atradimų: reguliariai vartojant česnaką mažėja širdies smūgio tikimybė. Česnakas mažina blogojo cholesterino kiekį kraujyje ir didina gerojo cholesterino koncentraciją.

REKLAMA

8. Imbieras. Labai veiksmingas vaistas kai subloguojama, ima „sukti pilvą“. JAV ligoninėse imbiero gėrimą dažnai rekomenduojama gerti po operacijų, kad nekiltų pykinimas. Imbiero ekstraktas gali sumažinti chroniškus sąnarių skausmus.

9. Greipfruto sėklos. Galinga antibakterinė priemonė. Šių sėklų ekstrakto dedama į losjonus, skirtus odos valymui, taip pat į dantų pastas ir burnos skalavimo skysčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Linų sėmenys. Jose gausu Omega-3 riebalų rūgščių. Stabdo krūtinės auglių vystymąsi.

11. Spanguolės. Seniai žinomos kaip puikus vaistas nuo inkstų ligų. Bet tik neseniai mokslininkai atrado ir naujų naudingų šių uogų savybių. Spanguolės puikiai kovoja su hemofilus influenza – bakterijomis, sukeliančiomis ausų uždegimus,pneumoniją ir meningitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų