NATO ir Ukraina arti galimybės įveikti įtampą, kilusią, kai Šiaurės Atlanto aljansas apkaltino Kijevą tiekiant ginklus Irakui, pranešė antradienį Aljanso atstovai.
Pernai rugsėjį Vašingtonas apkaltino Kijevą pardavus Bagdadui kelias ankstyvojo radiolokacinio įspėjimo sistemas "Kolčiuga", darydamas prielaidas, kad šį sandorį sankcionavo Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma.
Kijevas atmetė šiuos kaltinimus ir pasiūlė Vašingtonui atlikti tyrimą, sudarydamas tam sąlygas ir pateikdamas būtinus dokumentus.
Tačiau JAV sustabdė pagalbą Ukrainai už 55 mln. dolerių ir davė suprasti, jog gali sutrukdyti jai įstoti į Aljansą.
Tuo tarpu NATO generalinis sekretorius George'as Robertsonas (Džordžas Robertsonas) pasakė pasibaigus susitikimui su Ukrainos užsienio reikalų ministru Anatolijumi Zlenka Madride, kad "Ukrainos valdžia tvirtai ketina" sureguliuoti kilusius nesutarimus.
"Mes nuveikėme didelį darbą, kad sustiprintume sumažėjusį NATO pasitikėjimą... Manau, jog šis susitikimas reiškia didelę pažangą siekiant sureguliuoti mūsų santykius", - sakė G.Robertsonas, kalbėdamas žurnalistams.
Ukrainos užsienio reikalų ministras toje pačioje spaudos konferencijoje sakė, jog norėtų sutelkti dėmesį į būsimus santykius su Aljansu, o ne į ankstesnius nesutarimus.
Derybų Madride išvakarėse JAV atstovas NATO Nicolas Burnsas (Nikolas Bernsas) taip pat pažymėjo, kad Aljansas ketina atkurti santykius su Kijevu.
"Dabar jie griežtina eksporto kontrolės įstatymus, ir mes visokeriopai stengiamės, kad atsinaujintų NATO ir Ukrainos partnerystė", - sakė jis.
Tuo tarpu šaltiniai diplomatiniuose sluoksniuose mano, kad ankstesnė Irako vadovybė galbūt apmokėjo "Kolčiugų", kurios galėjo būti panaudotos kare su JAV, tiekimą, bet jų taip ir negavo.
"Reuters"-BNS