Keičiantis magnetiniams poliams gali dingti Žemę saugantis magnetinis laukas, tad planeta ir joje esanti gyvybė taptų itin pažeidžiama.
Pasak pranešimo, paskelbto internetinio mokslinio žurnalo „Undark“, polių pasikeitimas reikštų susidūrimą su „naikinančiais dalelių srautais iš saulės, kosminiais spinduliais ir sustiprėjusiais radiacijos ultravioletiniais B spinduliais“.
Pranešime cituojamas Atmosferos ir kosmoso fizikos laboratorijos Colorado universitete direktoriaus Danieliaus Bakerio įspėjimas, kad „per polių apsikeitimą dalis planetos taps netinkama gyventi“.
Istoriškai magnetinių polių pokyčiai vyko maždaug kas 200-300 tūkstančių metų. Tačiau dabar nuo paskutiniojo pokyčio jau praėjo išskirtinai ilgas laiko tarpas – 780 tūkstančių metų.
Be to yra panašu, jog klimato kaita taip pat turi įtakos magnetinių polių pokyčiams. „National Geographic“ skelbia, kad „atsiliekame nuo pokyčio grafiko ir kai kurie duomens rodo, jog geomagnetinis pokytis yra neišvengiamas“. Pokytis gali būti ir „gana lėtas“, todėl Žemė ir jos gyventojai bus menkiau apsaugoti nuo žalingų spindulių ilgesnį laiką nei manyta.
Kol kas konkrečios polių apsikeitimo pasekmės nėra įvardytos, tačiau pirmiausiai paminima, kad bus pažeisti elektros tinklai – tai reikštų, jog dėl elektros sutrikimų visame pasaulyje prasidės chaosas. Polių pasikeitimas taip pat pakeistų kompasų rodmenis ir neatmetama galimybė, kad magnetiniu lauku migracijos metu besinaudojantys gyvūnai visiškai prarastų orientaciją. Kai kurie ekspertai polių apsikeitimą sieja netgi su masiniu išnykimu.
Kol kas sutariama, kad polių apsikeitimas gali per artimiausius 2000 metų.