Užauginti salotas sode yra viena, tačiau kosmose, kur nėra dirvos ir gravitacijos – taip paprastai salotų nepasėsi ir nepalaistysi. Vis dėlto Tarptautinės kosminės stoties komandai tai pavyko. NASA astronautas iš specialaus auginimo įrenginio atsargiai nukerpa pirmųjų kosmose užaugintų salotų lapus. Komanda nekantrauja paragauti, kas gi čia užaugo.
„Jei mes kada nors planuojame keliauti į Marsą, o mes planuojame, anksčiau ar vėliau turėsime erdvėlaivį, kuriame bus patogiau užsiauginti maisto. Keliaujant į Marsą nebus galimybės pasipildyti maisto“, - sako astronautas Scottas Kelly.
Prieš patiekdamas kolegoms salotos lapus, astronautas juos dar nušluosto sterilizuojančiomis servetėlėmis. Pirmą kartą čia, stotyje, salotos užaugintos dar pernai, tačiau jos buvo skraidinamos į Žemę ištirti. Šį kartą astronautai jau gali paskanauti.
Astronautai žada salotomis pavaišinti ir rusų kolegas kosmonautus, kurie šios puotos metu darbuojasi.
Štai jie filmuoja, kaip dirba atvirame kosmose. Rusijos kosmonautai Genadijus Pedalka ir Michailas Kornijenko į atvirą kosmosą dirbti išėjo net 6 valandoms. Kol astronautai viduje ragauja salotas, rusai išorėje pritaiso porą būtinų įrenginių, o tuomet nuvalo jau ilgus metus nevalytą kosminės stoties iliuminatoriaus stiklą. Procedūra reta. Ant stiklo tiesiog susikaupė apnašos, kurias išmeta į stotį parskriejančių erdvėlaivių su kolegomis ir kroviniais varikliai. Darbas atvirame kosmose sunkus, reikalauja daug fizinių pastangų ir tikslumo. Bet viduje laukia kolegos su kosminėmis salotomis.