• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokiniai įsitikinę, kad narkotikų vartojimas sumažėtų, jeigu būtų daugiau informacijos apie jų žalą, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atliktas tyrimas tarp Vilniaus ir Klaipėdos moksleivių.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį (05.12) dienraštis "Respublika" rašo, kad mokiniai informaciją apie narkotikų žalą norėtų gauti iš profesionalų, dirbančių narkotikų vartojimo prevencijos srityje.

REKLAMA

Pasak SAM Visuomenės sveikatos skyriaus specialistės Onos Grimalauskienės, tai reiškia, kad vaikai suvokia problemos sunkumą ir ieško suaugusiųjų pagalbos. Tačiau tyrimo rezultatai atskleidė, kad net 38,8 proc. mokinių neturėjo mokytojo, kuriuo galėtų pasitikėti.

Pasak tyrimo rezultatų, daugiau kaip pusei apklaustų moksleivių bent kartą buvo siūlyta vartoti narkotikų. Tokių moksleivių Klaipėdoje buvo daugiau nei Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA

Rusiškose mokyklose narkotikus vartoti siūlyta net 62,2 proc. moksleivių. Kai kurie iš apklaustųjų narkotikus yra bandę nuo 1 iki 3 kartų, 5,2 proc. - daugiau nei 20 kartų.

62,5 proc. apklaustųjų kaip narkotikų vartojimo priežastį nurodė draugų įtaką, 61,4 proc. narkotikų bandė smalsumo vedini, 42,2 proc. - dėl blogų santykių su tėvais, 29,7 proc. - dėl poreikio nuslopinti nerimą, 18,6 proc. - dėl problemų mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau SAM Visuomenės sveikatos skyriaus specialistė O. Grimalauskienė mano, kad priklausomybės šaknys glūdi vaikystėje ir paauglystėje. "Visa ko pradžia - vaikystė, o paauglystėje formuojasi gyvensenos įgūdžiai", - teigė O. Grimalauskienė.

REKLAMA

Specialistės teigimu, piktnaudžiavimas paauglystėje psichiką veikiančiomis medžiagomis lemia ankstyvą priklausomybės susiformavimą. Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, 2002 metais užregistruota 70 tūkst. 144 priklausomybės ligoniai, iš kurių 4 tūkst. 405 - priklausomi nuo narkotikų, o likusieji - nuo alkoholio.

Pasak specialistų, priklausomų nuo narkotikų asmenų kasmet daugėja ir jie jaunėja.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų