• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Austrijoje gyvenančiam nardymo iš dangaus (angl. skydiving) entuziastui Felixui Baumgartneriui, ketinančiam pagerinti laisvojo kritimo rekordą, sukurtas naujos kartos skafandras. Naujovės kūrėjai teigia, jog jų gaminys užtikrins visišką žmogaus saugumą jam krentant iš 36,6 km aukščio.

REKLAMA
REKLAMA

Skafandrą sukūrė kompanijų „Red Bull Stratos“ ir „David Clark Company“ inžinieriai. „David Clark Company“ kompanijos atstovai teigia, jog tai pirmasis gaminys, kurį jie pagamino ne pagal vyriausybinį užsakymą. Speciali kostiumo ir šalmo sistema bus vienintelė priemonė, užtikrinanti Baumgartnerio saugumą. Šiuo metu dar nėra paskelbta konkreti rekordinio šuolio data, tačiau tikimasi, jog tai įvyks dar šią vasarą. Žinoma, prieš tai dar teks užbaigti testavimo ir tobulinimo darbus ir įvertinti galimą meteorologinių sąlygų poveikį.

REKLAMA

Atmosferos sluoksnis nuo 10 km iki 50 km aukštyje yra vadinamas stratosfera; 36 km aukštyje esanti sritis visiškai teisėtai gali vadintis žemutine kosmoso riba. Baumgartneriui čia teks susidurti su ekstremalia aplinka: vidutinė aplinkos temperatūra čia siekia -56ºC , deguonies kiekis yra per mažas, kad jo pakaktų žmogui, o slėgis yra toks žemas, kad be papildomos apsaugos kraujagyslėse tiesiog užvirtų kraujas. Pakilimui bus naudojamas heliu pripildytas 0,85 milijono kubinių metrų tūrio iš polietileno pagamintas oro balionas. Normalias aplinkos sąlygas pakilimo metu palaikys speciali kapsulė.

REKLAMA
REKLAMA

Austras tikisi, kad jam pirmą kartą istorijoje pavyks viršyti garso greitį ore laisvojo kritimo metu. Norint, kad tai pasisektų, Baumgartneris turės palaikyti savo kūną minimalaus oro pasipriešinimo padėtyje. Tiesa, jei naujojo skafandro technologija pasirodys esanti pakankamai efektyvi, šuolius bus galima atlikti ir iš gerokai didesnio aukščio. Tokiu atveju garso greitį viršyti pavyktų be didesnių pastangų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slėgį skafandre valdys specialus modulis, kuris slėgį keis atsižvelgiant į aukštį Žemės paviršiaus atžvilgiu. Šalmas yra suformuotas iš kompozitinių medžiagų. Antveidyje sumontuotas papildomas kaitinimo elementas, kuris turės apsaugoti paviršių nuo apledėjimo arba pasidengimo garais, ir tuo pačiu temperatūrą riboti tokiose ribose, kad neišsilydytų antveidžio medžiaga. Tiesiai ant skafandro bus pritvirtinti deguonies balionai. Viduje numatytas mikrofonas, ausinės ir komunikacinė įranga, užtikrinsianti ryšį su antžeminiu personalu. Daugiau apie šį skafandrą – šiame videosiužete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų