Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Auksė pasakojo, kad su vyru prieš metus įsigijo naujos statybos butą.
„Pagaliau atsikaustėme ten gyventi. Tačiau buto įrengimas dar nebaigtas. Be to, trūksta ir keleto baldų. Būsto įrengimu rūpinosi mano vyras su tėčiu. Daugelį darbų jei atliko patys. Tačiau liko viena siena, kurią reikia išklijuoti plytelėmis ir niekaip nerandame meistro. Daugelis jų apsiima tik visišku buto įrengimu. Pavienių darbų jie neatlieka.
Todėl nežinome, ką daryti. Jau ieškome meistro ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose. Galbūt ten meistrai mažiau turi užsakymų ir imasi atskirų darbų“, – vylėsi moteris.
Tuo metu kita vilnietė Irena planavo buto remontą, tačiau pradėjus augti kainoms nutarė palaukti.
„Taupiau pinigus remontui, tačiau šiuo metu viskam brangstant, vis mažiau galiu atsidėti pinigų taupymui. Todėl nusprendžiau remontus atidėti. Juk negali ši situacija ilgai tęstis. Kiek viskas dar brangs?
Būstų remontų kainos irgi turėtų kristi. Juk butų niekas nebeperka, greitai meistrai nebeturės tiek užsakymų, kiek turėjo. Todėl busto remontą atidedu kitiems ar dar kitiems metams“, – sakė moteris.
Klientų netrūksta
Būsto remonto ir įrengimo įmonės „Būsto vizija“ vadovas Marius Valivonis teigė, kad eilėse žmonės dar tenka laukti.
„Darbai atliekami praėjus 2–3 mėnesiams nuo sutarties pasirašymo.
Būsto įrengimo kainos, nuo pavasario pakilo 2–3 proc. Augimą lėmė padidėjusi medžiagų savikaina. Įrengimas gali kainuoti 450–650 eurų už vieną kvadratinį metrą. Viskas priklauso nuo sprendimų, pasirinktų medžiagų. Taip pat didelę įtaką kainai daro, kokio lygio dalinę apdailą vystytojas perduoda klientui“, – pažymėjo įmonės vadovas.
Dviejų kambarių, 50 kvadratinių metrų buto įrengimas gali atsieiti 22500–23500 tūkst. eurų.
M. Valivonis teigė, kad įmonė įrengia tik naujos statybos būstus.
„Senos statybos butų įrengimo, bei pavienių darbų neatliekame“, – sakė įmonės vadovas.
Moka tiek, kiek reikia
Būsto įrengimu ir remontu užsiimantis Valdas tikino, kad žmonės už kokybę yra pasirengę mokėti tiek, kiek reikės.
„Darbų kainos nuolat auga. Šiuo metu Lietuvoje didelė infliacija, pinigai nuvertėja, todėl kainos kyla. Be to, auga degalų, elektros kainos. Todėl brangsta ir remonto darbai.
Tačiau kas turi pinigų nieko nelaukia ir butus remontuoja, įsirenginėja. Žmonės nusiperka būstus, kuriuos nori išnuomoti. Tada jie nieko ir nelaukia, būstą įsirengia ir išnuomoja. O laukti kainų kritimo neverta, nes mažai tikėtina, kad remonto darbai atpigs“, – atkreipė dėmesį vyras.
Pasak jo, mažiausiai dviejų kambarių buto įrengimui tektų pakloti 15 tūkst. eurų.
„Vieno kvadratinio metro kaina siekia 300 eurų.
Darbus atliekame Vilniuje ir jo rajone. Kartais vykstame į mažesnius miestelius, nes ten tiesiog nėra meistrų, kurie galėtų atlikti darbus“, – sakė vyras.
Tenka taisyti broką
Pasak Valdo, žmonės ieško kokybiškų meistrų, kurių dažnai tenka palaukti ilgiau.
„Vis kas priklauso nuo darbų apimties. Jeigu klientas nori kapitalinio remonto pas mus jam gali tekti laukti porą savaičių. Jeigu gyventojai nori meistrą susirasti jau šiandien, jie tokį ras, tačiau darbai gali būti atlikti nekokybiškai.
Dažnai tenka taisyti kitų padarytą broką. Ir ne visada tas brokas atsiranda, nes žmonės pasisamdo blogus meistrus. Dažnai nuo žmonių tai ir nepriklauso, jeigu būna atlikta renovacija. Pavyzdžiui, dabar turime taisysime apdailą, kuri buvo blogai atlikta renovacijos metu“, – pasakojo vyras.
Jis patarė gyventojams neskirstyti remonto darbų į atskiras dalis.
„Jeigu turime laiko atliekame ir pavienius remonto darbus, kurių prašo mūsų klientai. Tačiau geriausia neskirstyti darbų į atskiras dalis ir neieškoti daug skirtingų meistrų. Dažnai žmonės ieško vieno meistro tvarkyti elektros darbams, kito jau atlikti apdailą. Dažnai tas pats meistras iš karto gali atlikti keletą darbų“, – sakė Valdas.