Štai, ką pasakoja namo šeimininkės.
„Jis pats nemyliausias iš vaikų.“
„Sutinusį rado policija, visas veidas. Stipriai. Jis dejavo lovytėje. Mėlynas visas veidas buvo.“
„Valgyt neturėjo. Aš prižiūrėjau, kai ji išėjo valgyt nusipirkt. Dar aš juos dabojau (prižiūrėjau – aut. past.), valgyt dariau. O vyresnysis nebegalėjo jau valgyt.“
Namo šeimininkės sako, kad rūpinosi vaikučiais, kiek galėdamos, paruošdavo jiems valgyti, tačiau nuolat matydavo, kaip motina skriaudžia vyriausiąjį, kuriam vos dveji metukai.
„Ne pirmą kartą jau čia pas ją. Lapkričio 4-ąją turėjo paimti tuos vaikus, bet neatvažiavo. Iš gailesčio, dėl vaikų priėmiau ją čia gyventi.“
„Ten anam gale nuomojau aš jai. Ten iki šiol buteliai yra likę.“
Medikai sako, kad vaikai labai neprižiūrėti, sirguliuojantys, turi įsisenėjusių mėlynių, tačiau jaučiasi guvūs.
„Ant vyresnio vaiko, dvejų metų amžiaus, yra senos mėlynės, tai iš pirmo žvilgsnio nepanašu į smurto požymius. Vaikas be galo judrus, guvus, labai žaidžia, laksto. Tai mes kol kas tiksliai atsakyti negalim dėl smurto“, – pasakoja Vaikų ligų profilio koordinatorė Margarita Volūnienė.
Vaikų teisių apsaugos specialistai sako, kad šeima yra žinoma jų tarnybai ir dabar bus sprendžiamas tolimesnis vaikučių likimas.
„Bus vertinamas vaikams grėsmės lygis, bus sprendžiama, ar vaikams saugu likti šeimoje ir toliau augti, tai priklausys nuo pradėto ikiteisminio tyrimo“, – teigia Šiaulių apskrities vaiko teisių skyriaus vedėjas Donatas Žakaris.
Šiaulių ligoninės gydytojai pastebėjo, kad paimtų vaikų iš asocialiai gyvenančių šeimų pastarosiomis dienomis ženkliai padaugėjo. Greičiausiai dėl to, kad kaip tik šiomis dienomis yra išmokamos socialinės pašalpos.