• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybės jau kone porą metų turi teisę riboti alkoholiu ištisą parą prekiaujančių barų veiklą, tačiau, kaip visada, griežtų priemonių imamasi tik sulaukus skundų ar, kaip nutiko Šiauliuose prie „Suopio“ baro, įvykus tragedijai.

REKLAMA
REKLAMA

Tik po jos Taryba svarstys, leisti ar neleisti Šiaulių „vispariams“ prekiauti alkoholiu naktį. Ar jauno mediko nužudymas šalia vieno tokių barų turės įtakos Šiaulių politikų sprendimui?

REKLAMA

Sprendimų projektus komitetai svarstys pirmadienį

Šiauliuose vienas po kito gali būti uždaryti naktiniai barai, kuriuos verslininkai įsteigė savo parduotuvėlėse po visą parą alkoholio prekybą draudžiančio įstatymo. Rugpjūčio 19-ąją Šiaulių miesto taryba spręs, leisti ar neleisti prekiauti alkoholiu naktį išsineštinai viešojo maitinimo įstaigomis save laikančioms užeigoms.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso Šiaulių mieste veikia dešimt tokių parduotuvių patalpose įsteigtų barų. Dar vieną ketinama atidaryti centre netoli Savivaldybės.

Neseniai dėl dažnų neramumų, paprašius policijai, sutrumpintas baro „Žibutė“, esančio Žvejų skersgatvyje, darbo laikas. Nors gyventojai skundžiasi kiekvienu tokiu neaiškios reputacijos baru, kuriame dažniausiai yra pora stalų ir tualetas, valdininkai jų darbo laiko iki šiol neribojo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybai Ekonomikos skyrius teiks sprendimo projektą, kad dėl padidėjusio nusikalstamumo būtų sutrumpintas visų dešimties neaiškios reputacijos barų darbo laikas. Ekonomikos skyriaus vedėjas Stanislovas Gurejevas teigia, jog toks sprendimo projektas parengtas gavus policijos rekomendacijas bei įvykus tragedijai prie „Suopio baro“.

REKLAMA

Rengiamas ir dar vienas sprendimo projektas, kuriuo siūloma neišduoti licencijos naktinei prekybai alkoholiu įmonei „Aldyra“. Ši įmonė yra prie pat Savivaldybės ir, S. Gurejevo nuomone,girdykla  po Savivaldybės langais būtų tikras akibrokštas.

Jau pirmadienį sprendimų projektai bus pateikti svarstyti Tarybos komitetų nariams. Ką nuspręs politikai, težino Dievas. Ar argumentas, jog į biudžetą, uždraudus naktinę prekybą alkoholiu, suplauks mažiau lėšų, nebus lemtingas? S. Gurejevas sako nežinantis, kiek lėšų bus surenkama mažiau, nes tai - Mokesčių inspekcijos kompetencija. „Mano nuomone, žmogaus sveikata yra brangesnė nei tie į biudžetą už naktinę prekybą alkoholiu subyrantys pinigai“, - sakė Ekonomikos skyriaus vadovas.

REKLAMA

Politikų apsileidimas

Apie problemą, kad naktį uždraudus prekybą alkoholiu šalyje atsirado naujas reiškinys - alkoholio parduotuvėse buvo įrengti barai, kuriuose prekiaujama alkoholiu išsineštinai visą parą, - Seimas žino. Žino, bet nieko nedaro. O gal spraga įstatyme palikta tyčia? Seimui buvo pateiktas įstatymo projektas, kuriuo viešojo maitinimo įstaigos būtų nebegalėjusios naktį parduoti alkoholio išsinešti. Seimūnai tokiam įstatymui nepritarė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiauliai plius“ dar pernai pavasarį rašė apie reiškinį, kai verslininkai ėmė siūlyti baruose gėrimų įsigyti parduotuvės kainomis, o parduotuvėse šalia alkoholio skyrių įrengė naktinius barus. Vienas tokių barų įrengtas prekybos centre „Šiaulių lyra“.

Seimo nario teigimu, kol Savivaldybės nepradės kovoti su didžiausia blogybe - alkoholizmu, tol šalis nieko nepasieks. „Savivaldybėms suteiktos visos teisės riboti prekybą alkoholiu naktį. Laiku nepriimti sprendimai - Tarybos narių ir miesto mero apsileidimas“, - sakė jis.

REKLAMA

A. Matulo teigimu, jei policija, gyventojai, žiniasklaida, bendrijos prašo uždaryti prastos reputacijos barą, Savivaldybės privalo tai padaryti. „Pasvalio rajone gyventojai paprašė apriboti alaus baro laiką - savivaldybė tai ir padarė. Baras pats užsidarė, nes dirbti jam nebeapsimokėjo. Klaipėdoje viena įmonė padavė Savivaldybę į teismą dėl apriboto darbo laiko, tačiau teismas pripažino, kad Savivaldybė sprendimą priėmė teisėtai“, - pavyzdžius pateikia politikas.

REKLAMA

A. Matulas piktinasi, kad Kauno savivaldybės administracija išdavė leidimą alkoholiu prekiauti spaudos kioskams, nors Vilniuje tam nebuvo pritarta. „Spaudos kioskai - maži kultūros židiniai, kur gali knygą, laikraštį nusipirkti. Kaune jie tapo alkoholio prekybos taškais“, - piktinasi gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Matulo nuomone, savivaldybė turi pasinaudoti įstatymų suteikiamomis galimybėmis. „Prastai dirba ir maisto bei veterinarijos tarnybų specialistai, higienistai. Kaip galima išduoti leidimus alkoholiu naktį prekiaujančioms įmonėms, jei jos neatitinka reikalavimų?“ - klausė jis.

„Šiaulių politikai iškart po jauno mediko nužudymo turėjo sukviesti neeilinę sesiją ir apriboti naktinių barų veiklą“, - kategoriškai nukerta A. Matulas. Jo nuomone, jei Šiaulių miesto taryba neapribos miesto naktinių barų darbo laiko, rinkėjai turi labai rimtai įvertinti politikų darbą.

REKLAMA

Pasaulio sveikatos organizacija yra nurodžiusi, kad alkoholio žmonės vartoja mažiau ir dėl uždraustos reklamos, ir dėl sumažinto alkoholio prieinamumo. Uždraudus alkoholio reklamą, šalyje labai sumažėjo alkoholio vartojimas ir pardavimas, o alkoholinių psichozių sumažėjo net 12 procentų. Sumažėjo ne tik alkoholiu apsinuodijusių ar baltosios karštinės ištiktų asmenų, bet ir į gydymo įstaigas patenkančių alkoholiu apsinuodijusių vaikų.

Oksana LAURUTYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų