„Žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, vyksta kai kas daug rimtesnio – kalba eina apie tai, kas vyksta Rusijoje“, – „Yahoo Finance Live“ sakė „The Energy Word“ įkūrėjas Danas Dickeris.
„Energetikos bendrovės „Exxon“, „Total“, „BP“ palieka Rusiją ir joje esantį savo turtą. Pastebėjome, kad vien balandžio mėnesį gavyba Rusijoje sumažėjo daugiau kaip milijonu barelių“, – sakė D. Dickeris.
„Tai taps ilgalaike sisteminės gamybos Rusijoje problema. Tai labai didelė problema ir kalbant apie ilgalaikes kainas“, – pridūrė jis.
Vakarų šalys įvedė sankcijas Maskvai, reaguodamos į vasario mėnesį prasidėjusią invaziją į Ukrainą. Nuo to laiko Vakarų bendrovės iš esmės atsisakė investicijų ir veiklos Rusijoje. Rinka įvedė „faktinį draudimą“ rusiškai naftai, todėl kainos kilo.
Analitikas teigia, kad rusišką naftą galima nukreipti į Kiniją ir Indiją už mažesnę kainą. Tačiau gavybos praradimas didina spaudimą visai naftos pramonei.
„Perkėlus ją iš vakarų į rytus, didėja kainų problema. Kinai ir indai moka su nuolaida, taip gaudami galimybę vartoti iš esmės juodosios rinkos naftą“, – pridūrė jis.
„Nafta, kuri iš pasaulinės tiekimo grandinės dingsta dėl gavybos problemų Rusijoje, yra prarasta. Be jokių klausimų. Iš to pinigų užsidirbinėti negalima.
Manau, kad ateityje tai taps daug svarbesniu aspektu“, – sakė jis.
Analitikas teigia, kad gamybos praradimas taip pat padidins spaudimą Rusijos vadovui Vladimirui Putinui nutraukti karą Ukrainoje.
„Rusijos pajamos labai priklausomos nuo naftos pardavimų“, – sakė Dickeris.
„Galiausiai būtent spaudimas Rusijos ekonomikai sustabdys V. Putiną nuo to, ką jis dabar daro“, – pridūrė jis.