• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva sėkmingai įvykdžiusi vieną iš svarbiausių savo siekių tapti Šengeno erdvės nare, prisiėmė ir didžiulę atsakomybę – užtikrinti, kad Šengeno erdvės privalumais ir laisvėmis nepasinaudotų nusikaltėliai ir nelegalūs migrantai. Šį tikslą pasiekti būtų sudėtinga be Europos Sąjungos paramos.

Lietuva sėkmingai įvykdžiusi vieną iš svarbiausių savo siekių tapti Šengeno erdvės nare, prisiėmė ir didžiulę atsakomybę – užtikrinti, kad Šengeno erdvės privalumais ir laisvėmis nepasinaudotų nusikaltėliai ir nelegalūs migrantai. Šį tikslą pasiekti būtų sudėtinga be Europos Sąjungos paramos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įkurtas Išorės sienų fondas (ISF) teikia finansinę paramą Europos Sąjungos (ES) išorės sienų apsaugai užtikrinti. Nuo 2007 metų, finansavimo laikotarpio pradžios, įgyvendinant metines programas buvo sėkmingai įkurtos, praplėstos ar modernizuotos sausumos, oro ir jūros sienų stebėjimo sistemos. Šios sistemos leidžia operatyviau ir efektyviau pastebėti ir identifikuoti nelegalia migracija ar kontrabanda užsiimančius asmenis. Jos taip pat prisideda prie tarpvalstybinio nusikalstamumo prevencijos. Sausumos sienos stebėjimo sistemų plėtra yra daugiametis veiksmas. Jos diegiamos įgyvendinant 2007–2013 metų metines programas.

REKLAMA

Informacija 24 valandas per parą

Įgyvendinant ISF 2010 metų programos projektą “Nacionalinio koordinacinio centro įkūrimas (I etapas) ir valstybės sienos stebėjimo sistemos įrengimas” buvo įkurtas Nacionalinis koordinacinis centras (NKC). Centras ištisą parą gaunama naujausia informacija keičiasi su vietiniais ir teritoriniais koordinaciniais centrais – pasieniečių užkardomis ir rinktinėmis. Taigi, pasieniečiai turėdami naujausią informaciją apie padėtį, sąlygas ir veiklą pasienio ruožuose gali operatyviai priimti sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA

“Naujai sukurta sistema kaupia ir apdoroja pasienio įvykių informaciją. Gauti duomenys atskleidžiančia tendencijas, susijusias su nelegalia migracija ir valstybės sienos pažeidimais. Tai leidžia įvertinti grėsmes, stiprinti neteisėto sienos kirtimo užkardymą ir kovą su tarpvalstybiniu nusikalstamumu. Taip pat sustiprinami teisėsaugos institucijų operatyvaus reagavimo ir operacijų planavimo bei vykdymo gebėjimai”, - pasakoja VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Nacionalinio koordinacinio centro viršininkas Irmantas Matulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moderni įranga – efektyviam darbui

Projekto metu įsigyta Nacionalinio koordinacinio centro funkcionavimui būtina moderni įranga prisideda prie integruoto sienų valdymo sistemos kūrimo. Sukurta sistema registruoja visus įvykius, susijusius su valstybės siena, juos atvaizduoja žemėlapyje, teikia ataskaitas, registruoja ikiteisminius tyrimus. “Dabar išorės sienų bei pasienio sričių stebėjimo informacija tapo patikimesnė, o išorės sienų valdyme dalyvaujančių institucijų bendradarbiavimas veiksmingesnis”, – džiaugiasi I. Matulis.

REKLAMA

Centras keičiasi informacija apie įvykius prie valstybės sienos su 6 VSAT rinktinėmis ir 34 užkardomis, kurios tiesiogiai vykdo valstybės sienos apsaugą ir sistemina įvykius, susijusius su valstybės sienos kontrole.

NKC įkurtas pagal EUROSUR standartus

Nacionalinis koordinacinis centras buvo įkurtas įgyvendinant EUROSUR komunikatą. EUROSUR – tai bendra ES išorės sienų stebėjimo sistema. Jos tikslas - gerinti koordinavimą valstybėse narėse ir tarp jų, siekiant užkirsti kelią sunkiems nusikaltimams, tokiems kaip prekyba narkotikais ir žmonėmis.

REKLAMA

Šių metų vasarą Lietuvoje baigtas įgyvendinti I etapas, kurio metu buvo įkurtas centras, sukurtas apsaugotas kompiuterizuotas ryšių tinklas bei teikiama parama kaimyninėms trečiosioms šalims kuriant sienų stebėjimo infrastruktūrą. “Planuojama įgyvendinti dar du etapus, kurių metu bus atlikti moksliniai tyrimai, stebėjimai, įdiegtos naujos priemonės. Taip pat planuojama sukurti bendrą atitinkamų nacionalinių valdžios institucijų keitimosi informacija sistemą”, – ateities planais dalinasi NKC viršininkas Irmantas Matulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projektas finansuojamas Išorės sienų fondo 2010 metų metinės programos lėšomis. Projektui įgyvendinti buvo skirta 3 818 170, 70 litų. Nacionalinio koordinacinio centro įkūrimas kainavo 2,084 mln. litų. Už likusius 1,734 mln. litų buvo įsigyta 16 kilnojamų jutiklių sistemų. ES finansavo 75 procentus bendros projekto vertės.

 Daugiau informacijos: http://www.vrm.lt/go.php/Isores-sienu-fondas216

 

 

Užsakymo numeris: 2644

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų