Ūkio ministras Dainius Kreivys nemano, kad Vyriausybė inicijuotų sprendimus dėl 4 dienų darbo savaitės įteisinimo. „Mes manome, kad krizės metu reikia dirbti daugiau. Reikia dirbti šešias dienas, o gauti atlyginimą už penkias, tada krizę ir įveiksime“, – trečiadienį sakė D. Kreivys, dalyvavęs Seime vykusioje diskusijoje apie Nacionalinio susitarimo įgyvendinimą.
Pasitarimo dalyvius Seimo Pirmininkė Irena Degutienė informavo, kad dėl 4 dienų darbo savaitės nėra priimta jokio sprendimo, bet diskutuoti apie tai, jos nuomone, reikia.
Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis kritiškai kalbėjo apie siūlymą įteisinti 4 dienų darbo savaitę.
„Mane būtų labai sunku įtikinti, kad keturios darbo dienos savaitėje išgelbėtų Lietuvą, nes būtų surenkama dar mažiau pajamų į biudžetą“, – mano V. Puskepalis.
Jis neslėpė nusivylimo, kad kai kurios suderėtos Nacionalinio susitarimo nuostatos nevykdomos. Tai, jo nuomone, matyti iš kai kurių požymių.
„Jau Seime pasigirsta, kad reikia įteisinti keturių dienų darbo savaitę ar sutrumpinti darbo savaitę ar darbo dieną, pasigirsta, kad reikia mažinti minimalią algą, kad reikia įvesti kitus mokesčius, kaip ir mažinti bedarbiams išmokas“, – žurnalistams sakė V. Puskepalis.
Trečiadienį surengę apskritojo stalo diskusiją apie Nacionalinio susitarimo įgyvendinimą Seimo Pirmininkė I. Degutienė ir Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius išgirdo ir pagiriamųjų žodžių šiam dokumentui, ir kritikos.
Vienas iš pensininkų organizacijų atstovų apgailestavo, kad našliai verčiami gyventi kaip sugyventiniai ir rodyti blogą pavyzdį jaunimui, nes našliams pakartotinai susituokus prarandama teisė į našlystės pensiją.
Seimo rūmuose susirinkę valdančiosios daugumos, Nacionalinį susitarimą pasirašiusiųjų organizacijų atstovai, parlamentarai prognozavo, kad didžiausia problema artimiausiu metu išliks didėjantis nedarbas, "Sodros" deficito augimas.
Vyriausybė kartu su socialiniais partneriais – didžiausiomis profesinių sąjungų, verslo ir darbdavių, pensininkų organizacijomis – Nacionalinį susitarimą pasirašė spalio 28 dieną. Pasirašydama susitarimą Vyriausybė taip pat įsipareigojo tęsti diskusijas dėl ilgalaikių reformų ir sprendimus priimti tardamasi su socialiniais partneriais.