Pasak komandos vadovo, olimpiečio Roko Milevičiaus, nepaisant to, kad Lietuvos komandai dėl nesėkmingų aplinkybių teko į stovyklą vykti mažesne sudėtimi, toks formatas, kai treniruojamasi varžantis su stipriais ir patyrusiais konkurentais yra geriausia tobulėjimo mokykla ir kol kas mūsiškiams labai pasiteisino.
Idealios sportinės sąlygos: rinktinė treniruojasi draugiškų varžybų formatu
„Iki šiandienos su mumis drauge treniravosi dar 5 kitos valstybės, tad treniruotės vyko tikrai dideliu intensyvumu. Kas bent kiek pažįstami su buriavimu, tas žino, kad nieko geriau negali būti. Mes gavome idealias buriavimo sąlygas, labai stiprius konkurentus, kurie klaidų neatleidžia – iš vienų mokėmės, kitus mokėme, ir visi drauge tobulėjome. Visa treniruočių stovykla – tarsi mini varžybos. Kai į vieną vietą surenki stipriausius skirtingų valstybių buriuotojus, sportinė konkurencija – neišvengiama“,- teigė „SSL Team Lithuania“ komandos vadovas R. Milevičius.
Jo teigimu, Lietuvos komanda į SSL Gold Cup treniruočių bazę atvyko jau antrą kartą, tačiau kaskart susiduria su ekstremaliais kraštutinumais. Pirmosios stovyklos metu, vasarą, komanda treniruotis galėjo vos porą dienų, nes dėl potvynio buvo paskelbta nepaprastoji padėtis; šįkart vandens ežere, kuriame vyksta treniruotės – jau beveik pavojingai nedaug, o vėjas – nepastovus ir silpnas. Po trijų gana lengvo vėjo dienų, ketvirtąją įsivyravo visiškas štilius.
Nepaisant to, komandos dienotvarkė čia kasdien sportiška: ryte pusryčiai ir dienos plano bei numatomo oro sąlygų aptarimas, tuomet, jei oro sąlygos leidžia, bent 4-5 valandos treniruočių ant vandens, kurios vyksta visoms komandos varžantis draugiškose lenktynėse arba koncentruotos diskusijos apie tai, ką dar komanda galėtų pagerinti savo pasirodyme, vakare – dienos aptarimas analizuojant klaidas, manevrus, taktinius sprendimus ir technines subtilybes bei individualių ir komandinių tikslų kitai dienai išsikėlimas.
Nepaisant nesėkmingai susiklosčiusių aplinkybių, Lietuva – tarp lyderiaujančių komandų
„SSL Gold Cup“ organizatorių teigimu, mūsų komanda iš tiesų pasižymi didele motyvacija ir užsidegimu. Pasak jų, būtent tokios savybės neretai leidžia išsiskirti ir gerų rezultatų pasiekti net ir mažesnėms jūrinėms valstybėms.
Pasak R, Milevičiaus, pirmoji treniruočių stovyklos pusė mūsiškiams iš tiesų buvo sėkminga ir efektyvi, nepaisant to, kad dėl nesėkmingai susidėsčiusių aplinkybių, šįkart Lietuvos
rinktinė į stovyklą vyko vos 7 komandos narių sudėtyje, kai kitose komandose – bent po 9 žmones. Vienas Lietuvos rinktinės narys prieš stovyklą patyrė rimtą kelio traumą, kitas iškrito paskutinę minutę prieš skrydį gavęs teigiamą „Covid 19“ testo atsakymą.
„Nepaisant to, kad konkurentai tikrai rimti, šioje stovykloje esame tarp lyderiaujančių komandų. Pirmąsias dvi dienas tikrai pirmavome, didžiąją dalį draugiškų lenktynių laimėjome. Vakar pūtė stipresnis vėjas ir mūsų įgulai, kurią šįkart sudaro kiek mažiau žmonių – vos 7, šiek tiek pritrūko svorio. Kitos komandos turėjo pranašumą, nedidelį, bet turėjo, tačiau tai mus privertė tik dar labiau stengtis ir dar labiau pagerinti savo plaukimą“,- gerų žodžių komandai negailėjo R. Milevičius.
Likusiomis treniruočių stovyklos dienomis su Lietuvos nacionaline rinktine liks varžytis dar trys komandos.
Antrojoje treniruočių stovykloje dalyvauja komandos kapitonas R. Milevičius, buriuotojai Raimondas Šiugždinis, Linas Felederis, Algis Nasvytis, Andrius Ramonaitis, Martin Volkovicki, Emilis Valentinaitis. „SSL Team Lithuania“ komandos kapitonė – Lietuvos olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt.
Ambicinguose „SSL Gold Cup“ varžybų planuose – net ir olimpiada
Ši treniruočių stovykla „SSL Gold Cup“ bazėje, Neuchatel ežere, kur ir žada vykti pirmieji „SSL Gold Cup“ varžybų etapai mūsų komandai greičiausiai jau paskutinė prieš gegužę prasidėsiančias antrankines varžybas. Atrankų metu geriausiai pasirodžiusios komandos, vėliau gegužę ir birželį susirungs pusfinalyje ir finalinėse lenktynėse.
Šiuo metu iš viso dalyvavimą yra patvirtinę net 40 valstybių iš 5 kontinentų, tačiau galutinis sąrašas paaiškės tik prieš varžybų startą pavasarį. Komandų sudėtyje – 15 olimpinių čempionų, 200 olimpiečių ir daugybė kitų aukšto meistriškumo buriuotojų, atrinktų pagal pasaulinį „SSL Gold Cup“ reitingą bei paskirtų į komandas jų kapitonų sprendimu.
Pasak organizatorių, nors jau 2022 metų pavasarį startuosianti „SSL Gold Cup“ ir bus išties įspūdingo masto renginys, leidžiantis skirtingų nacijų buriavmo rinktinėms kovoti už savo šalies garbę, jų planuose – ir dar didesni žingsniai. Šiuo metu svarstoma galimybė, kad tokio masto, pobūdžio ir formato varžybos galėtų tapti ir olimpiados dalimi – būtent tapti komandinio buriavimo rungtimi.
Tiesa, šie planai, esą galėtų būti realizuoti ne anksčiau nei 2028 m. olimpinių žaidynių metu. „SSL Gold Cup“ projektas – tai unikali pastanga į vieną vietą sportinei kovai suburti stipriausius planetos buriuotojus, olimpiečius, „The Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį, „Amerikos taurės“ bei kitų prestižinių varžybų nugalėtojus bei dalyvius.
Didysis projekto formato išskirtinumas tas, kad komandos jame sudaromos griežtai nacionaliniu pagrindu. Visos komandos varžosi identiškomis, organizatorių suteikiamomis, sportinėmis 47 pėdų jachtomis, kas reiškia, kad rezultatą čia lemia ne techniniai pranašumai, o būtent komandos meistriškumas.