Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
ne 30 proc o virs 70 proc; pelno mokestis ,akcizas,pvm(VAT),galibe kitu pasleptu mokesciu.Toliau Sodra kuri ne kas kita o finansine piramide uz tai Bernard Madoff sedi USA kalejme,taciau pats sliksciausias mokestis tai infliacija nes atima ne uzdirbtas pajamas o perkamoji galia tuo paciu atiminedama viska ka turite.1910 m USA-3 proc mokesciu ,nebuvo pelno mokescio.UK 5 proc Carine Rusija 8 proc,Vergas Romenu imperijoje turejo teise pasilikti 10 proc uzdirbtu pajamu uz namu ribos bet turejo maista ir pastoge.Sie skaiiciai 3 proc ,70 proc ,90 proc parodo kur esate tarp vergo ir laisvo zmogaus.
Lietuvoje užimamos pareigos yra vienintelio veiksnio tiesioginė funkcija: veiksnys vadinasi "kas tavo tetukas". Taip kad palikite VDU ramybėje. Tiek kiek ten buvo skaitoma prieš ir po amerikiečių, ypač kol mokamos studijų vietos "svingavo" priklausomai nuo asmeninių semestro vidurkių, o tikrųjų studentų tėvai nebūtų galėję mokėti - net ir top 10 pasaulio universitetų galėjo pavydėti (lyginu VDU ir Harvard, kuriuose studijavau).
VDU, Lomonosov, etc... l'ENA tokia yra d
Beje ten tikrai ne VDU kaltas. Tam tikri Lietuvos visuomenės nariai kažkodėl visi studijavo toje vienoje Šveicarijos mokykloje. Kaip kiti - dirbo Barclays iki banko atvykimo į Lietuvą. Prie ko čia VDU, išskyrus tai, kad buvo laikas, prie tųjų pačių amerikiečių, kai studentų vietos ten buvo perkamos?! Štai aš viliuosi, kad šis Swedbank vyr. ekonomistas tikriausiai neturi laiko Nacionalinės moksleivių akademijos Ekonomikos poskyrio tikram koordinavimui.
Dėkui Dievui, kad teko baigti sovietinę, 6 pasaulyje reitingo aukštąją mokyklą, kur mokė skaityti tekstus ir juos suvokti. VDU (bent po to, kai ją paliko Amerikos lietuviai) ruošia tik tipinius idealoginius demagogus, kurie ne tiek mąsto (juolab kritiškai), kiek dėsto idealoginius štampus.
Lietuvoje valstybė perskirsto labai panašią BVP dalį kaip JAV, Japonija ar Šveicarija. Taigi, vos per 30 proc. nuo visų šalyje per metus gaunamų pajamų. Vis dėlto rimtesnė analizė parodys ir esminį Lietuvos ir ano trejeto skirtumą. JAV, Šveicarijoje ar Japonijoje samdomo darbo pajamos (o modernioje XXI amžiaus realybėje dirbančių tokį darbą yra absoliuti dauguma) sudaro gerokai virš 60 proc. visų šalyje per metus gautų pajamų, kai Lietuvoje vos 40 proc. Atitinkamai kapitalo kilmės pajamos (pelnai, savarankiškai dirbančių pajamos) anose kapitalizmo tvirtovėse sudaro 20-30 proc. BVP, kai Lietuvoje — beveik 50 proc. (4 vieta ES po Bulgarijos, Graikijos ir Slovakijos). Taigi, samdomas darbas Lietuvoje patenka į labai savotiškus spąstus: pajamos yra labai kuklios (vidurkis apie 1500 litų), o viešosios paslaugos vis sunkiau pasiekiamos, nes ta 1500 litų suma nesuteikia galimybių atsidėti pensijai, įpirkti privatų sveikatos draudimą arba kas mėnesį atidedant po šimtinę kitą sukaupti tinkamesniam vaikų išsilavinimui aukštojoje, kur valstybės finansuojamų vietų kasmet mažėja adėtis priešinga JAV ar Šveicarijai, kur vidutines pajamas gaunantis samdomas darbuotojas, elgdamasis taupiai ir atsakingai, tikrai gali atsidėti sunkesnei dienai.
Lietuvoje kuriamas socialinis modelis esmingai skiriasi ir nuo įprasto Europos Sąjungoje. Daugumoje ES valstybių (ir praktiškai visose senosiosiose) samdomo darbo pajamos vidutiniškai sudaro apie 50 proc. BVP ir yra gerokai mažesnės, nei JAV ar Japonijoje. Bet yra vienas dalykas, kuris labai akivaizdžiai atstato pusiausvyrą — tai vidutiniškai per 50 proc. perkopianti valstybės perskirstoma pajamų dalis.
Tarsi šito nebūtų gana, anos JAV, Japonija, Šveicarija, pasirinkusios mažesnės valstybės modelį, ir dauguma ES valstybių, pasirinkusių socialiai labiau orientuotą ekonomikos modelį, turi ir itin solidų progresinį pajamų (kalbama apie visų pajamų, o ne darbo užmokesčio) apmokestinimą, kuris leidžia esmingai sumažinti mokesčio naštą tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasirenka gyvenimą, kuriame pinigai nėra visa ko pradžia ir pabaiga. JAV pavyzdžiui 1 proc, turtingiausių mokesčių federaliniam biudžetui sumoka beveik tiek pat 39 proc., kiek apatiniai 95 proc. (40 proc.).
Vienas iš tų retų sveiko proto pasisakymų įvairiausių prosocialistinių mitų ir atviros demagogijos fone. Mokesčių didinimas iš tikrųjų rodytų vyriausybės ekonominį nekompetitingumą ir politinį neatsakingumą. N. Mačiulis teisus, teigdamas apie profsąjungų atstovų spaudimo pavojingumą visuomenei.
Štai ir atsakymas į šiandieninį TVF siūlymą įvesti nekilnojamo turto ir automobilių mokesčius.Kiek iš jų galima būtų surinkti?gal verčiau pirma senuosius sutvarkykit aiškiai ir paprastai
Tai kad prabangos mokesčių ta lazda dar iš vis nepasiekia,kaip civilizuotose šalyse.Nepradėtos apmokestinti net pajamos iš dividendų.Kai iš skurdžiausių mokesčiais jau atimama virš 100 proc.jų gaunamų pajamų. Tai gal mokesčius reikia jiems mažinti? Kaip galima reikalauti iš visai neturinčio pinigų žmogaus net 7- 10 Lt už cigarečių pakelį - juk tai tiesiog absurdas.Tuo pat metu už prabangius apartamentus prabangiuose sklypuose neimant jokio mokesčio.Dabar gi taikomasi apmokestinti dar Brazausko siūlytu stilium - visus ,bebankrutuojančius miegamųjų rajonų gyventojus ,kartu padejuojant - kiek daug kainuos tokios gausybės objektų teisingo apmokestinimo administravimas. Kam visa tai? Apmokestinkit tik prabangius būstus - jų šimtą kart mažiau ,o ir logikos tūkstantį kartų daugiau - ir administravimo išlaidos šimtą kart sumažės ,ir socialinio teisingumo padaugės,ir apmokestinti bus realiais pinigais disponuojantys piliečiai. Ir šalies ekonomika ,o kartu ir vartojimas privalo atsigauti , kai turtingieji bus priversti (turimai prabangai išsaugoti) investuoti ne į papildomą plikbajorišką prabangą ,o į darbo vietas, į šalies ekonomiką.Juk tai senai patikrintas metodas praktiškųjų amerikiečių(USA jei ką).Na, negabiausieji tuoj pat "atkris" - bet tam ir turim laisvą rinką.O šalis įgis rimtą įrankį ekonominio vystymosį stabilumui užtikrinti,galiausiai- bus užbaigta su tuo laukiniu kapitalizmu,tikėtina ir su ta nežabota visos Lietuvos nelaime - baisaus lygio emigracija. Ir tai tik vienas iš būdų ,kaip pradėti normaliai vystyti šalį.Daug daug žymiai efektyvesnių būdų tiesiog nėra vietos aprašyti.
nereikia toli ieskoti.....neseniai ligoniu kasa su milijonais kaip prasuko bizniuka jau zinome....tai tik parodo kad sistema reikia keisti visu pirma
tokius kaip tu bausti. kur administracija ziuri?
REKLAMA
REKLAMA
N. Mačiulis: mokesčių lazda – perlenkta