Mykolas Alekna nusileido olimpiniam čempionui ir Romoje triumfavusiam slovėnui

„Deimantinės lygos“ varžybose liko trečias

Olimpinis čempionas disko metimo rungtyje Roje Stona antrą kartą iš eilės oficialiose varžybose įrodė pranašumą prieš lietuvį Mykolą Alekną25-erių Jamaikos lengvaatletis Romoje vykusiame „Deimantinės lygos“ etape užėmė antrąją vietą, pirmą pelnė slovėnas Kristjanas Čehas.

15

Jau po antrojo bandymo jamaikietis diską numetė 67,85 m ir aplenkė lietuvį, kurio pirmasis bandymas skriejo 66,90 m.

Po antrųjų metimų serijos lyderių trejetą sudaro R.Stona (67,85), M.Alekna (66,90) ir M.Denny (66,44). Ta pačia tvarka jie rikiavosi ir Paryžiaus olimpiadoje.

Trečiaisiais bandymais nė vienas sportininkas nepagerino rezultatų. Penktuoju bandymu lietuvis pagerino savo rezultatą - 67,68 m, bet iki jamaikiečio dar trūko 17 cm.

Paskutinėje varžybų stadijoje trys varžybų lyderiai R.Stona, M.Alekna ir K.Čehas atliko po paskutinį savo bandymą, kai kiti sportininkai tokios teisės nebeturėjo.

Paskutinis metimas geriausiai pavyko K. Čehui. Jis diską numetė 68,61 m ir išplėšė aukso medalį.

Ketvirtąja vieta tenkinosi bronzą Paryžiuje iškovojęs australas Matthew Denny (65,91 m).

Sidabras atiteko antroje vietoje likusiam R. Stonai. Pasaulio rekordininko M. Aleknos paskutinis bandymas nebuvo įskaitytas ir jis turėjo tenkintis bronza.

M.Alekna pirmą kartą šiame sezone nelaimėjo „Deimantinės lygos“ varžybų. Prieš tai jis laimėjo 3 etapus iš 3.