Raudonplaukę mergaičiukę suplėšytais džinsais ir brązginančią gitarą miesto centre daugelis panevėžiečių jau įsidėmėjo, tačiau tik artimiausi draugai žino, kad ši mergina dar ir puikiai piešia. Smėlynės bibliotekoje vakar buvo atidaryta pirmoji Aistės Kalvelytės personalinė paroda. Joje telpa viskas, kuo gyvena Vytauto Žemkalnio gimnazijos gimnazistė.
Piešdama išgyvena kitų emocijas
„Melomano dienoraštis“ – taip pavadinta pirmoji Aistės paroda, kurioje – garsių muzikantų portretai. Kaip prisipažino mergina, muzika yra didžioji jos gyvenimo aistra, o dailė atsilieka tik mažyčiu žingsneliu. Ši paroda yra tarsi įrodymas, kad visa tai galima suderinti.
„Portretus tapau, nes man tai – ypatingas procesas, per jį išgyvenu žmonių, kuriuos vaizduoju, emocijas. Tai yra įdomiausia. Portretai dažniausiai muzikantų, nes mano pačios gyvenimas stipriai susijęs su muzika. Pati skambinu gitara. O savo mylimiausius ir gerbiamiausius įamžinu kūriniuose“, – sakė jaunoji menininkė. Aistė teigė, kad jai labiausiai imponuojantys muzikantai – gitaristas Džimis Henriksas ir būgnininkas Joey Jordison, juos tapė su dideliu įkvėpimu.
Įkvėpimo neieško
Tarp didžiulio būrio atlikėjų yra tik vienas lietuvis muzikantas – Andrius Mamontovas. Anot merginos, ji pirmiausia tapė tuos, kurie sužavi ir savo muzika, ir gyvenimo pasiekimais.
Tarp muzikantų portretų du yra kitokie, nederantys prie bendro konteksto – Aistės draugės portretas ir riedlentininkas.
„Portretus man kurti labai patinka, todėl daugeliui bičiulių juos esu nupiešusi, tik viena draugė nepareikalavo, kad jai padovanočiau. Ji tik paprašė parodoje pakabinti ir jos portretą. Taip ir padariau.
O riedlentininkas yra mano praeities dalis. Buvo toks laikotarpis, kai pati aktyviai važinėjau riedlente, ir dabar dar kartais pralekiu, iš tų laikų liko daug nuostabių draugų. Prisimindama juos, nutapiau garsiausią riedlentininką Tonį Havką“, – pasakojo mergina.
Įkvėpimo, anot Aistės, ieškoti jai nereikia, nes jis dažniausiai aplanko bedirbant. Tapydama portretus žiūrinti į muzikos dievaičių nuotraukas, o piešdama foną, detales pasitelkia savo vaizduotę. Kūrybinių minčių, idėjų, užsidegimo kurti ir ieškoti jai netrūksta, todėl tikėtina, kad Panevėžio viešosios erdvės dar ne kartą bus papuoštos menininkės darbais.
Geras pavyzdys užkrečiamas
Aistės mokytoja Ilona Žvinakienė prasitarė, kad dėl šios gimnazistės kai kurie mokytojai buvo susipešę. Mat gabi mergina yra imli ir dailei, ir muzikai, ir kitiems menams. Nė vienas mokyklos renginys neapsieina be jos. „Aistė yra įvairiapusiška asmenybė, talentinga ir be galo darbšti, ji gali ne tik piešti, muzikuoti, bet ir vesti renginius, dalyvauti bet kokiame konkurse bet kokia tema. Todėl labai apsidžiaugiau, kai pasirinko sustiprintą dailės kurso mokymą. Tikiu, kad jeigu taip toliau dirbs, labai daug pasieks“, – pagyrų savo auklėtinei negailėjo dailės mokytoja.
I.Žvinakienė pasakojo, kad gimnazija jau prieš dvylika metų pradėjo skatinti savo gabiausius auklėtinius rengti parodas ne tik mokyklos, bet ir kitose erdvėse.
„Portreto žanras vieniems pasiseka, kitiems – ne. Aistei pavyko nutapyti Renesanso tematika vieną portretą. Ją pagyriau, paskatinau, nuo to laiko pradėjo daugiau pasitikėti savimi ir portretus pradėjo tapyti vieną po kito. Taip ir kilo idėja surengti parodą.
Manau, kad ne tik blogas, bet ir geras pavyzdys yra užkrečiamas, todėl labai svarbu atrasti tokius talentus ir juos skatinti“, – mano I.Žvinakienė.
Lina DRANSEIKAITĖ