• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Kaune vyksiančios Lietuvos futbolo sezono uždarymo šventės metu bus pristatyta nauja pilnų matmenų dirbtinės dangos aikštė. Ji įrengta šalia Nacionalinės futbolo akademijos Kaune.

REKLAMA
REKLAMA

Analogiškas dangas Lietuvos futbolo federacija, vykdydama 2 mln. eurų vertės projektą, dovanoja dar 10-čiai Lietuvos miestų. Specialistų teigimu, dirbtinės dangos aikštės – optimaliausias sprendimas gerinant Lietuvos futbolo infrastruktūrą.

REKLAMA

Anot LFF generalinio direktoriaus Juliaus Kvedaro, norą įsirengti tokias aikštes jau yra pareiškę daugiau kaip 20 miestų, tačiau siekiant gauti LFF paramą vien noro neužtenka.

„Labai norėtųsi, kad tokios aikštės atsirastų kiekvienoje apskrityje. Ar taip bus, parodys laikas, nes futbolo klubų atstovai irgi turi parodyti iniciatyvą, kad jų mieste būtų galima įrengti aikštes.

REKLAMA
REKLAMA

Esminės sąlygos – pagrindas dangai, aikštės apšvietimas, bent 500 vietų žiūrovams ir svarbiausia – klubas turi būti aikštės, kurioje norėtų dirbtinės dangos, bendrasavininkis. Nenorime, kad tokie visomis prasmėmis brangūs objektai būtų tik savivaldybių žinioje“, – sakė J. Kvedaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LFF projektų vadovo Edvino Eimonto teigimu, Lietuva negali pasigirti tokios kokybės žole, kaip, pavyzdžiui, anglai. Šalies klimatinės sąlygos reikalauja itin brangios natūralų aikščių priežiūros, be to – tokių aikščių turi būti ne viena, nes žolei jau po dviejų treniruočių reikia leisti „pailsėti“, kad vėliau ji nevirstų purvynu.

REKLAMA

„Ant dirbtinės dangos galima žaisti beveik visus metus, viennitelis „stabdis“ – didelis šaltis. Bet jis trukdo tik žaidėjams, nes dangai minusinė temperatūra nekenkia. Taip pat danga itin atspari, ant jos žaisti galima visą dieną be jokių poilsio dienų. Jos nereikia laistyti, tręšti, atsodinti ar kitaip prižiūrėti“, – dirbtinės dangos pranašumus vardijo E. Eimontas.

REKLAMA

Dirbtinė danga tarnauja mažiausiai 7 metus. Be to, FIFA tokiai dangai suteikia dviejų žvaigždučių sertifikatą – tai reiškia, kad jeigu stadionas atitinka ir kitus tarptautinius reikalavimus, ant tokios dangos gali būti žaidžiamos oficialios rinktinės varžybos.

„Manau, jog ateityje futbolas bus žaidžiamas tik ant dirbtinės dangos“, – viename iš savo interviu šiais metais sakė FIFA prezidentas Josephas Blatteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokios pačios nuomonės laikosi ne vienas pasaulinio lygio futbolo profesionalas, o įrodymų, jog šios aikštės patrauklesnės, rasti nesunku, vienas iš jų – atrankos varžybose į 2010 m. FIFA Pasaulio čempionatą Rusija ir Vokietija žaidė ant tokios dirbtinės dangos aikštės. Europos jaunimo čempionatai taip pat vyksta ant dirbtinės dangos, stipriausių Europos klubų pagrindinės komandos treniruojasi išimtinai ant dirbtinės dangos.

Tokių projektų poreikį Lietuvoje rodo ir 2004-2008 metais LFF įgyvendinta mažų universalių dirbtinės dangos aikštelių programa. Jų Lietuvoje prie bendrojo lavinimo mokyklų buvo įrengta apie 80. Šiuo metu ten pastoviai sportuoja tiek mokiniai, tiek vietos bendruomenė, vyksta įvairūs vaikų futbolo turnyrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų