Ar jums buvo kada nors taip nutikę, kad ateinate į kambarį su kažkokiu tikslu ir staiga suvokiate, kad nebepamenate ko čia ėjote? Tikriausiai, kad buvo.
Pasirodo, tai gana rimta problema, kurią pabandė įminti Paryžiaus mokslininkai.Mokslininkai išsiaiškino, kad mūsų atmintį ištrina durys, pro kurias praeiname.
Šie atliko keletą eksperimentų iš kurių vienas buvo toks: dalyviams buvo liepta nueiti prie stalo ir nuo jo paimti vieną daiktą, bei šį nunešti ant kito stalo. Dalyviai buvo padalinti į dvi grupes, viena grupė užduotį atliko pirmiausia praeidama pro duris, o kitai grupei pro jas eiti nereikėjo.
Rezultatas neįtikėtinas, paprastos užduoties detales pamiršo tris kartus daugiau žmonių, ėjusių pro duris, nei tų, kurie ėjo tiesiu keliu.
Taigi durys suveikė kaip savotiškas trintukas. Viena iš mokslininkų prielaidų, paaiškinanti šį reiškinį, yra ta, kad žmogus savo prisiminimus saugo kambaryje, o vos iš jo išėjęs patenka į kitą erdvę su kitais prisiminimais ir senųjų paprasčiausiai nebepamena.