„Tai paskutinis lašas“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė jis, Kalifornijos gubernatoriui Gavinui Newsomui pasirašius įstatymą, kuris dar labiau pakurstė „kultūrinius karus“ neramiais JAV rinkimų metais.
„Dėl šio įstatymo ir daugybės kitų prieš jį priimtų įstatymų, kuriais kėsinamasi į šeimas ir įmones, „SpaceX“ dabar perkels savo būstinę iš Hotorno Kalifornijoje į [kompleksą] „Starbase“ Teksase“, – pridūrė E. Muskas.
Milijardierius pridūrė, kad „X“ veikla bus perkelta iš San Fransisko į Ostiną, Teksaso valstijoje.
Jis pažymėjo, kad JAV elektromobilių gamintojos „Tesla“ būstinė iš Palo Alto Silicio slėnyje jau perkelta į Ostiną.
„Maždaug prieš metus gubernatoriui Newsomui aiškiai pasakiau, jog tokio pobūdžio įstatymai privers šeimas ir įmones palikti Kaliforniją siekiant apsaugoti savo vaikus“, – pareiškė E. Muskas.
Technologijų magnatas ne kartą išreiškė panieką pageidaujamų įvardžių vartojimui, atmesdamas tai kaip socialiai pavojingos „woke“ – pabrėžto ar perdėto jautrumo socialiniams, kultūriniams ir rasiniams klausimams – darbotvarkės dalį.
E. Muskas turi translytę dukterį, su kuria nebendrauja, ir kaltina jos privačią mokyklą Kalifornijoje pavertus ją kraštutine kairiąja bei nuteikus ją prieš tėvą.
Pirmadienį Kalifornijos gubernatorius pasirašė minimą įstatymą po teisėkūros proceso, per kurį kelios mokyklų tarybos kovojo už tėvų teises, o LGBTQI aktyvistai gynė pažeidžiamų mokinių gerovę.
Įstatymu panaikinami konservatyvių mokyklų apygardų sprendimai, pagal kuriuos mokytojai privalėjo pranešti tėvams, jei mokinys pakeitė vardą, pavardę ar įvardį arba jei paprašė leisti naudotis jo biologinės lyties neatitinkančiomis patalpomis ar dalyvauti biologinės lyties neatitinkančiose programose.
Demokratas G. Newsomas, kuris laikomas potencialiu pretendentu pakeisti JAV prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną) rinkimų kovoje, jei šis nuspręstų iš jos pasitraukti, dažnai ginčijasi su konservatoriais dėl lyčių klausimų valstijos mokyklose.
Pernai jis pasirašė įstatymą, pagal kurį švietimo apygardoms, draudžiančioms vadovėliuose vaizduoti LGBTQI ir kitų marginalizuotų grupių asmenis, skiriamos baudos.
G. Newsomas taip pat įnirtingai kovojo su viena konservatyvia mokyklos taryba dėl jos nepritarimo informacijos apie Harvey Milką (Harvį Mliką) įtraukimui į mokymo programas. Šis nužudytas San Fransisko pareigūnas buvo gėjų teisių aktyvistas.
E. Muskas ne pirmą kartą išreiškia nepritarimą buvusio San Fransisko mero G. Newsomo iniciatyvoms. Per COVID-19 pandemiją technologijų magnatas kvestionavo San Fransisko ir Kalifornijos sveikatos apsaugos pareigūnų sprendimus.