„Sulaikymas buvo pasirinktas kaip prevencinė priemonė. Ši priemonė nesikeis ir bus pratęsta iki lapkričio 21-osios“, – sako teisėjas Mykola Didyk.
Ukrainiečių pajėgų paviešintame vaizdo įraše tada seržantas A. Aleksandrovas pripažino, kad vykdė žvalgybinę misiją, o štai J. Jerofejevas – grupės kapitonas – tvirtino, kad jo būrį sudarė vien Rusijos piliečiai. Kariai tvirtino į Luhanską kovoti atvykę kovo pabaigoje.
„Mano grupę sudarė dvylika vyrų: aš – grupės kapitonas, mano pavaduotojas, du vadai, du snaiperiai, du kulkosvaidininkai, du karo inžinieriai, du žvalgybos agentzi ir du vyresnieji žvalgybininkai. Visi Rusijos Federacijos piliečiai“, – sakė sučiuptas rusų karys J. Jerofejev.
Kariai ne kartą prašė nepateikti jiems kaltinimų terorizmu, nes ginklo Ukrainos teritorijoje jis neva nepanaudojo ir todėl gali būti teisiami tik dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo, siekiant rinkti žvalgybinius duomenis. Tiesa, po sulaikymo Ukrainos atstovai net parodė specialų 9 milimetrų ginklą, kuris buvoatimtas iš rusų diversinės grupuotės nario. Ir juo, kaip įtariama, galėjo būti nušautas ukrainietis.
„Baudžiamasis persekiojimas negali būti paremtas neteisėtai įgytais parodymais ir remiantis prielaidomis. Čia taip parašyta, ar ne? Visos abejonės dėl asmens kaltės privalo būti išspręstos asmens naudai. Visi parodymai buvo nufilmuoti nedalyvaujant advokatui, kuomet aš sužeistas ir po operacijos, patyriau spaudimą“,– teigė J. Jerofejev.
Kaip ir buvo galima tikėtis, kilus skandalui Rusija paskelbė, kad savo tarnybą šalies ginkluotosiose pajėgose kariai baigė dar gruodį ir Rytų Ukrainoje kariavo „savo noru“. Su šiuo pareiškimu jie neteko oficialiai kariaujančiųjų statuso. Tad jiems negalios tarptautinė teisė ir lengvatos juos teisiant.