Šio renginiu metu vyks parodomieji debatai tema - „Seksas iki 18 metų“. Debatuose dalyvaus pasaulinio debatų čempionato WIDPSC (angl. World Individual Debating and Public Speaking Championships) dalyvės Miglė Rakitaitė, Ugnė Pilkionytė, Vytenė Sorokaitė, Ieva Blažauskaitė. Be to, renginyje moteriškumo tema pasisakys daug specialistų, iškilių Lietuvos asmenybių, tarp jų ir pilietinė iniciatyva „Moterys kalba”, savo muzikinius pasirodymus surengs net keli atlikėjai.
Artėjant renginiui, inciatyvos „Rinkis save“ vadovė ir renginio „WHO AM I“ iniciatorė Dr. Lina Simavičiūtė atsako į klausimus susijusius su moteriškumu ir pasakoja apie projekto idėją.
Papasakokite apie iniciatyvą „Rinkis save“, nuo ko viskas prasidėjo, kaip kūrėsi šis projektas?
Lina Simavičiūtė: Kadangi jaunimas nemėgsta didelės apimties tekstų - tai pasisakysiu trumpai drūtai - 1-2-3. Pirma, aš esu dėkinga šeimai, kuri mane išugdė vadovautis aukštais vertybės standartais. Šiuo metu siekiu, kad kuo daugiau žmonių dorovines normas perkeltų į savo kasdieninį gyvenimą per šią iniciatyvą. Antra, siekiau ir sieksiu universalaus išsilavinimo, šviesiuos visą gyvenimą ir tai motyvuoju daryti kitus per šį projektą, pavadinimu „WHO AM I“. Trečia, matau daug problemų, kurių nesprendžiant galime sulaukti gilaus asmenybės ir tautos dvasinio nuosmukio. Šia veikla aš prisidedu prie situacijos pagerėjimo.
Papasakokite kam yra skirta iniciatyva „Rinkis save“?
L.S.: Tai priemonių kompleksas skirtas mokykloms išsamiai išdėstyti Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos sukurtą rengimo šeimai bei lytiškumo ugdymo programą. Šios iniciatyvos vizija – užauginti kokybiškai kitokią jaunąją kartą.
Kaip Jums gimė ideja, noras edukuoti jaunas moteris ir visuomenę?
L.S.: Akis bado skaudi statistika ir faktai. Tai jaunėjantis gimdyvių amžius, didėjantis abortų skaičius nepilnamečių tarpe, didėjantis sergamumas gimdos kaklelio vėžiu jauname amžiuje, didėjantis skyrybų skaičius, rekordinis savižudybių skaičius, didėja nevaisingų vyrų ir moterų skaičius, pornografinė medžiaga pasiekiama mygtuko paspaudimu, didėja psichotropinių vaistų vartojimas įvairiose amžiaus grupėse, didėja anoreksijos ir bulimijos paplitimas paauglių tarpe ir t.t. Su dauguma šių dalykų susidūriau savo kasdieninėje šeimos gydytojo praktikoje. Supratau, kad galime paveikti teigiamai šią statistiką, keisdami mintis, veiksmus ir savo gyvenimo būdą.
Papasakokite daugiau apie save, savo vykdomą veiklą.
L.S.: Esu šeimos žmogus. Man pavyko sumanyti ir įkurti Geros Svekatos Kabinetą. Esu sėkmingai užbaigusi teisės ir vadybos magistro studijas, sveikatos vadybos magistro studijas, tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro studijas, šeimos medicinos rezidentūros studijas - laukite tęsinio (šypsosi). Savo studijų metu sutikau daug pavyzdinių autoritetingų asmenybių, kurie padėjo man sparčiau augti - tai prof. dr. Leonidas Donskis, prof. dr. Raimundas Jasinevičius, prof. dr. Alvydas Pumputis, prof. dr. Saulius Arlauskas, prof. habil. dr. Alfonsas Vaišvila, prof. dr. Levonas Valius, Virginijus Mockus. Verta pažymėti, kad man pavyko suorganizuoti pirmąją oficialią Lietuvos delegacijos misiją į Iraką. Visas šis asmeninis augimas nulėmė tai, kad šiandien užsiimu - edukacine socialine veikla, vystau „La Fem“ moteriškumo projektą ir iniciatyvą „Rinkis save“.
Esate trumpametražio socialinio filmo „Dienoraštis“ mecenatė. Filme vaizduojami intymūs pasakojimai apie bręstančios mergaitės pasaulio trapumą ir grožį, jos neišvengiamą transformaciją ir buvimo moterimi džiaugsmą, o savo pasakojimais dalinasi Vaidotas Baumila, Dalia Braziulytė, Eglė Grėbliauskaitė, Renata Mikailionytė, Donatas Montvydas, Jurga Šeduikytė, Girmantė Vaitkutė. Ar galite trumpai papasakoti apie filmą, jo idėją?
L.S.: Tai efektyvi edukacinė audiovizualinė priemonė gvildenti paauglių lytiškumo ugdymo temą. Šiuo metu papildomai rengiama metodinė priemonė pedagogams ir mokykloms bei praktinės priemonės mokiniams.
Filmą kūrė puiki komanda, kuriai pirmiausia ir noriu padėkoti. Tai novatoriški prodiuseriai - Aušra Žilovaitė ir Ignas Maldžiūnas; vienas geriausių videografų Lietuvoje - Eugene Quiet; geniali scenarijaus autorė - Laura Udrienė; pagrindiniai aktoriai - Severina Venckutė, Mantas Monkevičius, Lukas Alsys; fenomenalūs atlikėjai - Saulius Šemiotas „Meandi“, Eglė Gelažiūtė - Pranevičienė ir studija LARGO.
Taip pat noriu atskirai pasakyti nuoširdų ačiū savo šeimai - vyrui Edmundui Šemiotui, vaikams – Reginai, Petrui ir Onai už begalinį palaikymą ir tikėjimą manimi.
Kodėl projektui „WHO AM I“ buvo pasirinkta tokia erdvė - menų fabrikas „LOFTAS“?
L.S.: Pirmiausia, dėl „LOFTO“ šeimininkų Viktoro ir Žvilės Diavarų didelės sukauptos patirties kultūros renginių srityje. Antra, dėl prodiuserės Alginos Navickaitės, kuri savo kokybišku darbu įrodė, jog ja galima pasitikėti. Galiausiai, ši vieta yra jaunimo traukos centras.
Kovo 8 dieną menų fabriko „LOFTAS“ durys bus plačiai atvertos visiems norintiems edukuotis moteriškumo puoselėjimo tema. Renginys nemokamas.