Grikiai iškeliavo į sostinę
Grikių kruopų, supakuotų į virimo pakelius, šilutiškė pirko net du kartus: antrąjį jau todėl, kad pirmajame, jos nuomone, šokinėjo vabaliukai. Kadangi pirmojo pirkinio čekio ji neišsaugojo, sako norėjusi turėti bent antrojo pirkimo dokumentą. Vabaliukų moteris tikino esant abiejose pakuotėse, rašo Šilutės naujienos.
Tiesa, redakcijos darbuotojai net ir akinius užsidėję, ir galvas kraipydami tų „šokinėtojų” neįžiūrėjo. Tačiau pirkėja nepasidavė - baksnodama į judančias kruopas tikino, jog tai esantys vabaliukai, o kruopų galiojimo data ant pakelio esanti ištaisyta - galiojimas pratęstas bent metais... Ir, žurnalistų prašymu, su savo pirkiniu išvažiavo į Šilutės valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.
Šilutės VMVT viršininkas Vytautas Jasaitis sakė, kad vizualiai apžiūrinėdami pirkėjos atneštas kruopas ir šios tarnybos specialistai tik pečiais traukė, nes nei vabaliukų, nei kokių jų paliktų pėdsakų neįžiūrėjo. Todėl jie kruopų pavyzdžius išsiuntė dar toliau - į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją.
O prekybos centrui, kuriame grikiai buvo pirkti, kol vyks tyrimas, buvo uždrausta prekiauti tos grikių kruopų partijos likučiais. Dėl visa ko...
Laborantai vabaliukų nerado
Be to, prekybos centre tikrinta ir higienos būklė. „Higienos pažeidimų prekybos centre nenustatyta. Atsitiktinės „Kolumbo” grikių kruopų virimo maišeliuose dėžutės viduje kenkėjų pėdsakų taip pat nepastebėta. Nutarta patikrinimo metu atrinkti šių kruopų mėginį ir išsiųsti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją Vilniuje tolesniam tyrimui, nes tokie tyrimai atliekami tik šioje laboratorijoje”, - informavo Šilutės VMVT.
Neseniai iš Vilniaus gautas tyrimų protokolas, kurio išvada sutapo su visų vietinių „tyrėjų” - žurnalistų ir VMVT specialistų - išvada: „vabzdžių - kenkėjų nerasta, vartotojos skundas nepasitvirtino”.
Kruopos įsielektrina
Šilutės VMVT vyriausioji specialistė - maisto produktų inspektorė Virginija Kirjanovienė „Šilutės naujienoms” sakė, kad toks kruopų (ne tik grikių, bet ir ryžių bei kitų) „šokinėjimas” - visai įprastas dalykas. Ar kruopos juda labiau, ar tik vos vos, priklauso nuo to, kokios sudėties polietileno plėvelės pakuotėse (virimo maišeliuose) jos supakuotos. Plėvelės sudėtis būna šiek tiek skirtinga, tačiau joje kruopos vis tiek įgauna elektros krūvį.
Bet kokiu atveju toji plėvelė nėra kenksminga žmogui, joje galima virti maisto produktus.
Pasak specialistės, tuokart prekybos centre buvo gauta apie 15 kilogramų tos partijos grikių kruopų. Dar buvo likę neparduota maždaug 5 kilogramai, tačiau daugiau skundų nebuvo gauta. Prekybininkams buvo uždrausta prekiauti tais grikiais, kol nebus aiški tyrimo išvada. Ją gavus kruopas leista pardavinėti toliau.
Buvo grikių ir su akmenėliais
Pasak V.Kirjanovienės, prieš kelis metus kitame Šilutės prekybos centre pirkėjai buvo įsigiję grikių, kurių maišeliuose buvo rasta akmenėlių. Akmenukai matėsi ir plika akimi, tad VMVT specialistai nedelsiant uždraudė prekiauti tomis kruopomis, o prekybininkai ir neprieštaravo.
Taip pat būtų buvę ir šiuokart, jei pakeliuose išties būtų rasta bent kokių svetimkūnių. O informacija apie nekokybišką gaminį būtų perduota tai teritorinei VMVT, kurios aptarnaujamoje teritorijoje veikia grikių kruopas fasavusi įmonė. Tačiau šįkart tokių priemonių imtis neprireikė.
Visgi specialistai pataria, kad perkant kruopas, jei tik jų pakuotės permatomos, pravartu apžiūrėti, ar nėra įsimetusių maistinių kandžių. Jų pėdsakus nesunku pastebėti, nes tokios kruopos būna aptrauktos voratinkliu ir limpa prie pakuotės. V.Kirjanovienė apie tyrimo rezultatus iš karto informavo pareiškėją. Susisiekus su kruopų pirkėja paaiškėjo, kad ji tokiais tyrimais nepasitiki, ir galiojimo data ant pakuotės, anot jos, vis tiek esanti taisyta...
VILIJA BUDRIKIENĖ