45 metų stilistė ir dviejų vaikų mama iš Dublio, Airijos, pasijutusi prastai išgėrė nuskausminamųjų ir grįžo atgal į lovą – galvojo, kad jai pagirios. Tačiau kai ji ėmė neaiškiai kalbėti, Nataša, slaugytoja, paskambino greitajai medicinos pagalbai. Moteris skubiai nuskraidinta į Korko universitetinę ligoninę.
Paaiškėjo, kad tai ne pagirios
Nusileidus Korke, F. Murray negalėjo kalbėti, nejautė kairiojo šono, negalėjo judėti ar ryti. Ji taip pat prarado periferinį matymą, rašo insider.com.
„Prisimenu, kad gydytojai, buvę prie mano lovos, sakė, kad mane ištiko insultas. Tai buvo siaubinga. Bet tai, kas tavęs nenužudo, padaro stipresniu. Tai suteikė visiškai požiūrį į gyvenimą“, – sakė ji „Independent“.
Moteris pasakojo, kad daugiau nei mėnesį praleido Korko universitetinėje ligoninėje, lankė kalbos ir kitokias terapijas, kol galiausiai buvo perkelta į Dublino ligoninę.
Pasak Amerikos širdies asociacijos, moterys dažniau patiria insultą ir nuo jo miršta. Maždaug 10 proc. mirusiųjų – jaunesni nei 50 metų, nors kuo jaunesnis žmogus, tuo rizika mažesnė, anksčiau „Insider“ sakė Amerikos širdies asociacijos prezidentas, daktaras Donaldas M. Lloydas-Jonesas.
Jaunoms moterims gali būti klaidingai diagnozuotas insultas arba nediagnozuotas visai, nes jauna moteris nėra tipinė insulto pacientė.
Ir, kaip ir F. Murray atveju, jaunesnės moteris gali pačios neatpažinti simptomų, tokių kaip veido persikreipimas, susilpnėjusios rankos, neaiški kalba.