Spėjama, kad pernelyg didelis nerimo jausmas ilgina gyvenimo trukmę moterims, o vyrams daro priešingą poveikį. Tokią išvadą priėjo amerikiečių mokslininkai, praneša „HewlthDay News“.
Tyrėjų grupė iš Klivlendo klinikos ir „Case Western Reserve“ universiteto penkiolika metų tyrė tūkstančio vyrų ir moterų, gyvenusių trijose senelių prieglaudose Floridos valstijoje, gyvenimo trukmę.
Tyrimas parodė, kad moterys, kurios tyrimo pradžioje juto gana didelį nerimą, gyveno ilgiau nei kiti. Tuo tarpu nerimo laipsnio pokyčiai per ilgą laiką įtakos jų gyvenimo trukmei neturėjo.
Vyrams nustatytas priešingas dėsningumas: tie, kurie tyrimo pradžioje juto pernelyg didelį nerimą, mirė anksčiau nei visi kiti.
„Mūsų tyrimas rodo, kad nerimo jausmas gali atlikti saugiklio funkciją moterims, galbūt paskatindamas jas dažniau lankytis pas gydytojus, būti aktyvesnes ir dėmesingesnes savo sveikatai, - teigia Klivlendo klinikos specialistai. - Mes nesame įsitikinę absoliučiu ryšiu tarp nerimo jausmo ir mirtingumo, tačiau gauti duomenys rodo, kad nerimo jausmas lytims daro skirtingą poveikį“.
Ir vis dėlto mokslininkai pripažįsta, kad norint geriau suprasti, kaip veikia nerimo jausmo mechanizmas vyrų ir moterų sveikatai, būtini papildomi tyrimai.