Moterys aukščiau vertino simetrišką kūną turintį vyrą
Rutgerso universiteto (JAV) mokslininkų grupė, vadovaujama Villiamo Brune, video kamera nufilmavo 180 jaunuolius, o paskui kompiuteryje tų merginų ir vaikinų figūras pakeitė „belyčiais“ šokančiais siluetais. Kai šie kadrai buvo parodyti eksperimento dalyvių grupei, jie labiau įvertino tuos šokėjus, kurie turi simetriškesnį kūno sudėjimą ir tuo pačiu atrodo patrauklesni.
Eksperimento metu taip pat paaiškėjo, kad tie vaikinai, kurie pasižymėjo simetriškesniu kūno sudėjimu ir patrauklumu aukščiau vertino moterys nei vyrai, stebėję tokių pat šokančių merginų siluetus. Todėl mokslininkai padarė išvadą, kad šokantys vyrai atrodo daug simpatiškesni ir patrauklesni nei šokančios moterys.
Šokiai - paplitę gundymo ir viliojimo ritualuose
Itin simetriškas žmogaus kūnas laikomas, kai jo delnai – vienodo dydžio, o ausys – viename lygmenyje. Paprastai tai – įrodymas, kad aukštos genetinės kokybės kūnas. Ankstesniais tyrimais buvo įrodyta, kad simetriško sudėjimo žmonės paprastai laikomi simpatiškesniais.
Pasak mokslininkų, šokti, vadinasi, puikus būdas parodyti savo kūno simetriškumą. Tikėtina, kad čia ir slypi atsakymas į klausimą, kodėl šokiai taip paplitę įvairių tautų gundymo ir viliojimo ritualuose ir, kodėl žmonės, turintys labiau simetrišką kūną, šoka seksualiai.