Jie ne tik valgė morkas, bet ir gamino iš jų įvairius ligoms gydyti skirtus nuovirus, tepalus, nors tais laikais dar nebuvo ištirta kiek daug naudingųjų medžiagų slepiasi viename nedideliame augalėlyje. Šiandien žinoma, kad valgyti morkas itin svarbu norint ilgiau gyventi ir džiaugtis jaunyste.
Morkų sudėtis turtinga karotenu, kuris organizme virsta vitaminu A. O šis ypač svarbus odai ir regėjimui. Morkose gausu ir kitų naudingų medžiagų: vitaminų C, B, D, E, kalio, kalcio, jodo, magnio, fosforo, mangano, eterinių aliejų, fermentų. Šios daržovės nuo kitų ypatingai išsiskiria tuo, kad net ir išvirtos ar sutarkuotos ne tik nepraranda naudingųjų medžiagų, bet pagamina jų dar daugiau.
Morkų sultys iš organizmo padeda išvalyti toksinus, valo kraują, normalizuoja medžiagų apykaitą. Todėl morkų dietą siūlome ne tik tiems, kurie nori numesti svorio, bet ir tiems, kuriems svarbi gera sveikata ir nepriekaištingas organizmo funkcionavimas.
Morkų dietos receptas
Pagrindinis dietos patiekalas, kaip ir turėjote tikėtis, yra morkos. Į tokį kiekį, kokio pageidaujate, vidutiniu stambumu sutarkuotų morkų įspauskite citrinos sulčių, pagal pageidavimą įsidėkite medaus.
Svarbu: didžiausia medaus norma per parą – valgomasis šaukštas.
Kiekvieno valgymo metu į sutarkuotas morkas galite įdėti vaisiaus, pavyzdžiui, sutarkuoti obuolį, arba suvalgyti jį atskirai.
Galimi valgyti vaisiai: obuoliai, kivi, greipfruktai, granatos, apelsinai.
Kai morkas valgysite paskutinę dieną, vakarienei patartina suvalgyti tik vaisių, pvz: greipfruktą.
Priminimas: dietos laikymosi metu gerkite kuo daugiau skysčių: vandens, arbatos be cukraus.
Svarbu: ši dieta labai griežta. Jos laikytis rekomenduojama ne daugiau kaip 3 dienas.
Laikęsi šios dietos teigia, kad per tris dienas įmanoma numesti nuo 3 iki 5kg nepageidaujamo svorio. Dietos laikymosi dienomis galite jausti šiokį tokį energijos trūkumą, tačiau tai normalu, nes viena vidutinio dydžio morka turi tik 25 kalorijas.