• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Molėtuose – sukrečiantis iškvietimas: medikai pasikeisdami gaivino vyrą

Antradienį Molėtų rajone tvenkinyje nuskendo vyras.

Antradienį Molėtų rajone tvenkinyje nuskendo vyras.

REKLAMA

Pranešimas apie tai, kad Molėtų rajono Miškiškių I kaimo tvenkinyje skęsta vyras Bendrajame pagalbos centre gautas 13.08 val.

13.24 val. skendęs vyras ištrauktas ugniagesių.

Nors jį gaivino ir ugniagesiai, ir greitosios pagalbos medikai, 13.49 val. konstatuota vyro mirtis, BNS pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gebėjimo departamentas.

Šiemet vandens telkiniuose jau nuskendo 20 žmonių, iš jų du vaikai. 14 skendusių žmonių ugniagesiams pavyko išgelbėti.

Įlūžo trumpindamas kelią

Ant ledo lipo šalia tvenkinio – tik kitoje keliuko pusėje esančio namo gyventojas. Viskas įvyko kaimynų akivaizdoje. Mergina sako, kad nelaimėlį bandė gelbėti jos artimieji. Maždaug 60-ies metų vyras ant ledo lipo ne karosiukų žvejoti – tiesiog trumpino kelią namo. Deja, vyras, trumpindamas keliasdešimčia metrų kelią, susitrumpino gyvenimą – be gyvybės ženklų ištraukto skenduolio gelbėtojams ir medikams nepavyko atgaivinti.

Kaip elgtis ant ledo

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm.

REKLAMA
REKLAMA

Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

REKLAMA

Prieš eidami ant ledo, apsidairykite, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, eikite jomis, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda, ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą. Eiti reikia čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo. Jeigu esate su slidėmis, tai atsisekite slidžių tvirtinimus, kad esant reikalui jas greitai galima būtų nusimesti nuo kojų.

REKLAMA
REKLAMA

Slidžių lazdas laikykite rankose, plaštakų neprakiškite pro kilpas. Galėsite lazdas greitai numesti. Jeigu ledu eina grupė žmonių, reikia laikytis distancijos.

Atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu. Ant ledo ypač mėgsta žaisti vaikai, nepalikite jų be priežiūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei vis tik įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę iš kur atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiekti šiltą vietą.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų