• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kuriose Panevėžio miesto ir rajono mokyklose naujus mokslo metus pradėjo ne tik nauji moksleiviai, bet ir mokytojai.

REKLAMA
REKLAMA

Netylant pedagogų skundams dėl darbo sąlygų ir menkų atlyginimų, mūsų krašte, pasirodo, mokytojo darbo trokšta ne vienas – ir tokia situacija stebima jau ne pirmus metus. Specialistus vilioja ne tik pastovus atlyginimas, kad ir koks būtų jo dydis, bet ir didelio nedarbo laikais apskritai paties darbo turėjimas.

REKLAMA

Ieškojo daugiau ir įvairių

Panevėžio mieste šiemet mokyklos gana aktyviai ieškojo pedagogų, ir pasiūla, palyginti su ankstesniais metais, buvo gana didelė. Pavyzdžiui, „Verdenės“ pagrindinė mokykla rugpjūtį ieškojo istorijos mokytojo, socialinio pedagogo, pradinių klasių mokytojo dirbti su vienu vaiku, kuriam paskirtas tausojantis dienos režimas, logopedo, specialiojo pedagogo.

REKLAMA
REKLAMA

„Nevėžio“ pagrindinei mokyklai reikėjo geografijos mokytojo, tačiau tik metams. „Aušros“ pagrindinė mokykla ieškojo tikybos mokytojo. Alfonso Lipniūno pagrindinė mokykla ir Skaistakalnio pagrindinė mokykla rinko direktoriaus pavaduotojus ugdymui.

„Vyturio“ progimnazija ieškojo šokių ir lietuvių kalbos mokytojų – abu terminuotam darbui, logopedo. Skaistakalnio pagrindinei mokyklai dar reikėjo pradinių klasių mokytojo dirbti su vienu vaiku, kuriam paskirtas tausojantis dienos režimas, kartu reikalauta, kad gebėtų vesti šokių pamokas pradinių klasių mokiniams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Du miesto lopšeliai-darželiai taip pat ieškojo darbuotojo.

Miesto Savivaldybės Švietimo skyriaus specialistų žiniomis, duomenys Savivaldybės svetainėje internete realios situacijos apie mokytojų poreikį neatspindi, nes kai kurios mokyklos apie laisvas vietas neskelbė – ieškojo darbuotojų pačios arba buvo susiradusios jų anksčiau.

REKLAMA

Miesto Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Gabrėnienė pastebi, kad šią vasarą darbo pasiūla pedagogams yra didesnė nei pernai. Ji svarstė, kad tai galbūt susiję su pensinio amžiaus žmonių apsisprendimu nebedirbti. Švietimo skyrius nepastebėjo, kad šiemet būtų ieškoma tik vieno kurio dalyko mokytojų – yra įvairiausių sričių specialistų poreikis.

REKLAMA

Be to, pastebėta, kad netrūksta ir norinčiųjų tapti mokytojais. A. Gabrėnienė svarstė, kad galbūt vilioja pastovus darbo užmokestis.

Populiarus darbas

Panevėžio rajone taip pat reikėjo kelių pedagogų, tačiau čia situacija panaši kaip ir pernai – pasiūla nebuvo itin didelė.

Šią vasarą Raguvoje reikėjo keturių pedagogų – etikos, socialinio pedagogo, pradinių klasių mokytojo dirbti Šilų skyriuje, mišraus amžiaus vaikų grupės pedagogo Šilų skyriuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paįstrio Juozo Zikaro vidurinėje mokykloje reikėjo dviejų žmonių – ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtojos ir chemijos mokytojo. Velžio gimnazija metams ieškojo socialinio pedagogo. Dembavos progimnazijai buvo reikalingas vienas gana plačios specializacijos mokytojas – chemijos, technologijų ir dailės, Žibartonių pagrindinei mokyklai šiemet reikėjo pradinių klasių mokytojo, priešmokyklinio ugdymo grupės mokytojo. Dalis ankstesnių mokytojų išėjo į pensiją, lėmė ir kitos priežastys. Pavyzdžiui, darželiuose Karsakiškyje ir Paįstryje atidarytos dvi papildomos grupės.

REKLAMA

Šiemet rajone pasikeitė keturi direktoriai – Paįstrio, Smilgių, Pažagienių mokyklose ir Pedagogų švietimo centre. Karsakiškyje greitai taip pat bus ieškoma direktoriaus.

Pasak rajono Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Kęstučio Rimkaus, gauta apie 80 gyvenimo aprašymų, siųstų tiek mokykloms, tiek Savivaldybei.

REKLAMA

„Oi, kokia populiari specialybė! – pasakoja K. Rimkus. – Ir jauni žmonės ateina, ir nejauni. Iš miesto ateina gana didelis srautas žmonių, tikinčių, kad kaime vaikų dar nemažėja. Deja, mažėja...“

Ilgamečio švietimo specialisto teigimu, kaip ir visoje šalyje, taip ir Panevėžio rajone per dešimtmetį mokinių sumažėjo 30 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

K. Rimkaus manymu, žmones dirbti mokytojais vilioja ne vien pastovus atlyginimas, bet ir pats darbo turėjimas – mokinių mažėja, nedarbas didelis.

Nors pastaruoju metu viešoje erdvėje sklandė teiginiai, kad mokytojų šiemet sumažėjo tūkstančiu, K. Rimkus teigė taip nemanantis: veikiausiai paskaičiuota mechaniškai, o realiai tik mažėjo mokytojų darbo krūvis – jie dirba mažiau valandų.

REKLAMA

Anksčiau mokytojui tekdavo vidutiniškai 15 moksleivių, o dabar – 12.

Norinčių dirbti yra, tik darbo – ne

Panevėžio darbo biržos rugsėjo 1 dienos duomenimis, šiemet mieste ir rajone darbo ieško 180 mokytojų. Mieste – 143, o rajone – 37. Daugiausia jų yra pradinio ugdymo pedagogai – 64, ir tokia situacija tęsiasi jau nebe pirmus metus. Darbo neturi ir 26 muzikos mokytojai, 18 kūno kultūros mokytojų, 17 – dailės, 9 – istorijos.

REKLAMA

Per aštuonis šių metų mėnesius įdarbinti tik 26 mokytojai, ir dauguma jų – 22 – pagal terminuotas darbo sutartis. Įdarbinta trylika anglų kalbos mokytojų, septyni istorijos mokytojai ir šeši pradinio ugdymo mokytojai. Ir tik keturi pedagogai įdarbinti nuolatiniam darbui.

Pernai situacija buvo labai panaši – darbo ieškojo vos keliais pedagogais daugiau. Registruotų laisvų darbo vietų pernai buvo 22.

D. Savickienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų