Lietuvoje pastaruoju metu daugėja įvairių iniciatyvų, skirtų gerinti mokymo institucijų techninę bazę. Tarp iuo metu pažangiausių mokymo tikslais naudojamų priemonių yra nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai, kurių funkcionalumas iš esmės praplečia įprastas mokymosi ir švietimo erdves, sakoma viešosios įstaigos Mokslo ir technologijų populiarinimo centras pranešime.
Viename naujausių projektų „Ugdymo karjerai infrastruktūros bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme sukūrimas ir plėtra” įgyvendinamas palyginti plataus masto švietimo sistemos infrastruktūros atnaujinimas naudojant šiuolaikinių informacinių technologijų teikiamas galimybes. Šį projektą įgyvendinti pradeda Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su partneriais - savivaldybėmis, profesinio mokymo įstaigomis, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centru ir Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklomis.
Projektas „Ugdymo karjerai infrastruktūros bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme sukūrimas ir plėtra” skirtas įgyvendinti Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ VP3-2.2-ŠMM-07-V priemonę „Profesinio orientavimo sistemos infrastruktūros plėtra“. Už šios priemonės įgyvendinimą priskirta atsakomybė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai bei viešajai įstaigai „Centrinė projektų valdymo agentūra“. Projektą vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Pagrindinis šio projekto tikslas – sukurti, atnaujinti bei įdiegti ugdymo karjerai infrastruktūrą bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose ir regioniniuose centruose, užtikrinant profesinio orientavimo (ugdymo karjerai, profesinio informavimo ir konsultavimo) tęstinumą ir prieinamumą, lygias galimybes visiems švietimo sistemos dalyviams.
Projektas, kurio trukmė 24 mėn., finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, kurios įtrauktos į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai skirtus valstybės biudžeto asignavimus. Geografiškai projektas vyks visoje Lietuvoje.
Projekto metu profesinio mokymo įstaigas, bendrojo ugdymo mokyklas, savivaldybių administracijas bei joms pavaldžias institucijas planuojama aprūpinti nešiojamaisiais kompiuteriais, o atrinktas mokyklas - planšetinių kompiuterių komplektais, sakoma pranešime.