• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nutriušusioms, kiaurais stogais Panevėžio miesto švietimo ir ugdymo įstaigoms nedelsiant reikia renovacijos. Tačiau valdininkų tempai lėti - įstaigas jie ketina atnaujinti per... 48 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio miesto savivaldybės Statybos ir statinių priežiūros skyriaus duomenimis, net 70 proc. Panevėžio švietimo įstaigų nerenovuotos, patalpos yra itin prastos būklės, nebeatitinka higienos reikalavimų, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Iš 32 darželių langai pakeisti vos penkiuose darželiuose, naujas stogas uždengtas keturiuose. Ne linksmiau ir mokyklose. Iš 24 mokyklų naujais langais džiaugiasi tik vienuolikos mokiniai ir pedagogai, stogai sutvarkyti vos aštuoniose mokyklose.

Mokyklos taip nušiurusios, kad vien langų keitimas ir stogų sulopymas ne išeitis - reikalinga kompleksinė pastatų renovacija.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Panevėžio savivaldybė vaikų darželių ir mokyklų remontą yra apleidusi. Per pastaruosius trejus metus mokykloms renovuoti buvo skirta vos 20 mln. litų - po 5 mln. litų kasmet.

Apskaičiuota, kad tokiais tempais renovuojant visoms mokykloms ir darželiams atnaujinti prireiks 48 metų. Mat vienam darželiui sutvarkyti reikia 2,5-4 mln. litų investicijų. Mokyklos renovacija dvigubai brangesnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prestižinės miesto centre esančios mokyklos investicijų sulaukia daugiau nei miesto pakraščio. J.Balčikonio ir V.Žemkalnio gimnazijos, 5-oji ir „Žemynos“ vidurinės bei Senvagės pagrindinė mokykla suremontuotos, šiemet pagražės J.Miltinio vidurinė mokykla ir keli darželiai.

„Problema tikrai sudėtinga, - teigė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Stasys Karčinskas. - Sudarėme darbo grupę, kuri privalės pateikti pasiūlymus, kaip pagerinti švietimo įstaigų pastatų būklę. Juos pateiksime tarybos kolegijai“.

REKLAMA

Panevėžio vicemeras Povilas Vadapolas, taryboje dirbantis jau tris kadencijas, tvirtina, kad miesto biudžetas yra skurdus, todėl mokykloms renovuoti lėšų tenka prašyti iš Vyriausybės ir Europos Sąjungos (ES) fondų.

Panevėžio rajone požiūris į švietimo įstaigas skiriasi iš esmės - dauguma rajono moksleivių mokosi atnaujintose, apšiltintose mokyklose.  Rajono savivaldybė mokyklų būkle pradėjo rūpintis prieš penkerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų