Kauno technologijos universiteto mokslininkai sukonstravo tokią sistemą: fotoaparatas nufoto-grafuoja gintariuką, programa įvertina spalvą ir tada mineralas nukreipiamas į reikiamą kibirėlį. Jei vienas žmogus 1 gintarą surūšiuodavo per 1 sekundę, tai automatizuota linija 7-10 gintarų!
„Viršininkas pasikviečia darbuotoją į kabinetą ir įteikia jam atleidimo lapelį. Darbuotojas susijaudina. Ar tai liūdesio ar džiaugsmo ašara? Robotas, užėmęs darbo vietą, žmogui suteikia naują gyvenimą. Robotas išlaisviną žmogų, asmenybę! Gal jis pradės skaityti, mokytis ir mąstyti? Pažiūrėkime, kokius robotus kuria mūsų mokslininkai ir inžinieriai“, - sudomina „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.
Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ - tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. Kas antrą šeštadienį „Mokslo sriubą“ galima ragauti adresu http://www.mokslosriuba.lt. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių tech-nologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.