• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos mokslų akademija (LMA) pranešė tęsianti 2009 metų Lietuvos mokslo premijų laureatų paskaitų ciklą visuomenei.

REKLAMA
REKLAMA

LMA primena, kad buvo skirtos septynios įvairių mokslo sričių, premijos, ir planuojama surengti tiek pat viešųjų paskaitų, į kurias kviečiami  visi besidomintys šiuolaikinio mokslo tendencijomis ir Lietuvos mokslininkų laimėjimais.

REKLAMA

Spalio 28 d. 9 val. LMA kviečia į paskaitą Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Dr. Artūras Plukis parengė pranešimą Radioaktyviųjų atliekų susidarymo, charakterizavimo ir poveikio aplinkai analizės metodų plėtra bei taikymai.

Pasaulyje nemažai elektros energijos pagaminama branduolinėse jėgainėse. Vykstant branduolinėms reakcijoms susidaro apie tūkstantis radioaktyviųjų nuklidų. Dalis jų yra ilgaamžiai ir gali turėti įtakos žmogaus sveikatai bei gyvajai gamtai net ir po šimtmečių, uždarius atominę elektrinę. Todėl būtina įvertinti radioaktyviųjų atliekų, susidarančių tiek veikiant atominei elektrinei, tiek ir nutraukus jos eksploataciją, kiekius, sudėtį ir sutvarkymo būdus. Taip pat reikia įvertinti radioaktyviųjų nuklidų susidarymo ir nuklidinės sudėties evoliuciją reaktoriaus neutronų sraute; radioaktyviųjų elementų kaupimąsi technologinių procesų grandyse ir aplinkos sanduose bei jų sklaidą per gamtinius ir dirbtinius barjerus; sumažinti AE kuriamos radiacinės taršos jonizuojančiosios spinduliuotės poveikį aplinkai ir žmogui.

Moksliniai tyrimai, atlikti Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos institute, leido įdiegti radioaktyviųjų atliekų charakterizavimo technologijas Ignalinos AE bei prisidėjo prie saugesnio ir ekonomiškai pažangesnio branduolinių atliekų tvarkymo organizavimo. Jie taip pat pasitarnavo kuriant saugaus branduolinio kuro ciklo technologijas Lietuvoje ir pasaulyje, sakoma LMA pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų